OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 29. niedziela zwykła, 17 października 2021 roku

2021-10-16 06:46:43

29. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Barbara Źrebiec, Diana Wardzała i Magdalena Mroczka.

2.  Dziś składka inwestycyjna z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Na cmentarzu w ustaleniu z Radą Parafialną będziemy chcieli zbudować schody oraz nową alejkę i oczywiście myślimy intensywnie o dalszej części ogrodzenia.

3.  Bóg zapłać za wszelki trud i zaangażowanie włożone w każdą i w tę ostatnią drogę krzyżową na Górę Grzywacką. Dziękuję za dbałość o poszczególne stacje ich opiekunom, Pani Katechetce za o przewożenie potrzebnych rzeczy wraz z Panem Jankiem i wspólne przygotowywanie tych mszy św.

4.  Ostatnio na cmentarzu dokonało się porządkowanie i koszenie. Podziękowanie należy się Panu Zdzisławowi Nadymusowi.

5.  Za ławkami położyłem przygotowane kartki w kopertach w dwóch kategoriachna wypominki roczne i miesięczne. Można już je brać i czytelnie wypełniać a potem przynosić do zakrystii.

6.  W poniedziałek wypada święto św. Łukasza Ewangelisty; dzień patronalny Służby Zdrowia. Na różańcu będziemy modlić się w intencji personelu medycznego; po nabożeństwie różańcowym i mszy św. chciałbym zrobić zbiórkę ministrantów i lektorów z rodzicami, żeby uwrażliwić na sprawy służenia.

7.  We wtorek – wypominki roczne za naszych zmarłych i nowenna do świętych Patronów naszej diecezji będą wkomponowane w nabożeństwo różańcowe o 17.30. Po mszy św. będzie spotkanie dla wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas zamiast w ubiegłym tygodniu.

8.  W środę wypada wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana; nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. pamiętajmy w tym dniu o studentach i profesorach, wychowawcach młodzieży, którym patronuje św. Jan z Kęt.

9.  W piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II. Na nabożeństwie różańcowym niech się zgromadzą uczniowie klas: 7 i 8; po mszy św. adoracja relikwii św. Jana Pawła II i spotkanie KSM. Świętemu Papieżowi – Polakowi zależało na formacji młodzieży. Niech w dniu Jego wspomnienia młodym zależy na udziale w nabożeństwie różańcowym i spotkaniu.

10. Do udziału w nabożeństwach różańcowych niech mobilizuje ustalony porządek:

w poniedziałek – uczniów klas: 1 i 2;

we wtorek – Panie z Zespołu Caritas;

w środę – uczniów klas: 3 i 4;

w czwartek – uczniów klas: 5 i 6;

w piątek – 7, 8 i młodzież ze szkół średnich oraz studenci;

w sobotę – Róże różańcowe;

w niedzielę – wszyscy; całe rodziny.

11. Następna niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Składka będzie na potrzeby misji.

PONIEDZIAŁEK (18 października): w 10. roczn. ślubu Wojciecha i Elżbiety Źrebiec – dziękczynna za otrzymane łaski, o zdrowie i błogosławieństwo oraz dalszą opiekę MB;

WTOREK (19 października): + zm. rodzice: Barbara, Krzysztof oraz Tadeusz;

ŚRODA (20 października): dziękczynna za 85 lat życia Feliksa Źrebca – z prośbą o łaski, o zdrowie, błogosławieństwo oraz dalszą opiekę MB;

CZWARTEK (21 października): + Katarzyna Rak (6 roczn. śm.) i Feliks;

PIĄTEK (22 października): + Stanisław i Maria Żarnowscy;

SOBOTA (23 października): + Tadeusz Ciomcia;

NIEDZIELA (24 października):

800: w 20. roczn. ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski, o zdrowie i błogosławieństwo oraz dalszą opiekę MB;

1100 : + Jan Turcza – od uczestników pogrzebu;

1400 : różaniec i msza św. za parafian.