OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29. Niedziela zwykła, 18 października 2020 r.

2020-10-17 14:28:32

29. niedziela zwykła

1.    Dziękuję pięknie wyznaczonym osobom za dbałość o kościół i kwiaty. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne rodziny: Danuta Wokurka, Barbara Źrebiec, Diana Wardzała.

2.    Dziś zamiast tydzień temu chciałbym, żeby o godz. 14.00 już odbyła się ostatnia w tym sezonie droga krzyżowa i różaniec oraz Msza święta na Górze Grzywackiej, z zaangażowaniem strażaków, Pani Katechetki, Pana Jana, młodzieży z KSM i nauczycieli. Wszystkie te osoby proszę o posługę.

3.    Dzisiejsza składka jest inwestycyjna, zaś do puszek po mszach św. na potrzeby misji świętych, wszak przeżywamy Niedzielę misyjną po hasłem: Oto ja, poślij mnie. Rozpoczynamy jednocześnie Tydzień Misyjny.

4.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w czwartek (22 października) – wspomn. św. Jana Pawła II.

5.    W piątekróżaniec i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

6.    Dziś w dniu Służby Zdrowia z racji święta św. Łukasza Ewangelisty pamiętajmy o personelu medycznym.

7.    Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: we wtorkowej modlitwie wypominkowej za zmarłych, w środowej nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

8.    Porządek aktywności różańcowej:

w poniedziałek – męskie róże różańcowe;

we wtorek – róże różańcowe kobiet;

w środę – dzieci od 0 do 6 klasy;

w czwartek – Rada parafialna;

w piątek kandydaci do bierzmowania z klas: 7 i 8;

w sobotę i w niedzielę dorośli z dziećmi i z całymi rodzinami.

9.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych w kościele – u nas – do 55 osób, myślimy o transmisjach on-line.

10.  Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na czuwanie LSO ze św. Janem Pawłem II, które odbędzie się w czwartek, 22 października br. o godz. 18:00 w Jaśle u św. Stanisława BM. Rzeszów i Gorlice odwołały z racji strefy czerwonej, w której się znalazły. Zachęcam ministrantów do wyjazdu ze mną do Jasła. W programie: Msza Święta, czuwanie i Agapa.

11. Jeszcze komunikat – wytyczne Księdza Biskupa dotyczące sytuacji nasilonej epidemii koronawirusa. (znajduje się poniżej intencji mszalnych)

PONIEDZIAŁEK (19 października): + Ludwika i Franciszek Wokurka; Barbara i Krzysztof Mroczka;

WTOREK (20 października): + Stanisława Leputa – int. od syna Stanisława z rodziną;

ŚRODA (21 października): + Jan i Helena Żarnowscy ;

CZWARTEK (22 października): + Stanisław i Maria;

PIĄTEK (23 października): + Stanisława Leputa – int. od córki Zofii;

SOBOTA (24 października): o dalszą opiekę MB, o zdrowie i o błogosławieństwo Boże w rodzinie;

NIEDZIELA (25 października):

800: dziękczynna za otrzymane łaski i za przeżyte lata w małżeństwie Danuty i Andrzeja Doktorów w 30. roczn. ślubu i o dalszą opiekę MB, o zdrowie, o miłość dla Jubilatów i ich rodziny;

1100 : dziękczynna za otrzymane łaski – z okazji Imienin i  30-lecia pełnienia funkcji sołtysa i o dalsze łaski dla Tadeusza, o zdrowie, opiekę Maryi i św. Patrona;

1400: za parafian.

1.Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywać w danej świątyni.

2. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

3. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

4. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

5. Przy wykonywaniu posługi liturgicznej lub duszpasterskiej wszyscy duchowni są zobowiązani do przestrzegania rygorów sanitarnych (dbałość o czystość i dezynfekcję dłoni, konfesjonałów i innych miejsc sprawowania sakramentów, zasłanianie ust i nosa przy bezpośrednim, dłuższym kontakcie z wiernymi).

6. Księża Proboszczowie i pozostali duszpasterze są zobowiązani do kontynuowania pracy formacyjnej z grupami parafialnymi oraz do prowadzenia katechezy przygotowującej do sakramentów świętych.

Należy to czynić z uwzględnieniem obowiązujących przepisów państwowych, co może oznaczać np. konieczność wykorzystania większej przestrzeni kościoła zamiast salki parafialnej.

Przepisy te obowiązują także przy pogrzebach, ślubach oraz na cmentarzach.