OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 29. Niedziela zwykła, Niedziela Misyjna, 22 października 2023 roku

2023-10-21 17:07:50

29. Niedziela zwykła

1. Dzięki składam wszystkim sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i ofiary przy tej okazji. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Piotr Źrebiec, Zofia Bilska, Edyta Kwiatek, Elżbieta Piwowar, Anna lub Wiesław Źrebiec.

2. Dziś Niedziela Misyjna pod hasłem: Misje sercem Kościoła. Składka na misje. Dziś w ramach różańca modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II i po mszach św. adoracja jego relikwii. Dziękuję Pani Magdalenie Mroczce i przygotowanym uczniom naszej szkoły w szarfach i z identyfikatorami za piękne przeprowadzenie zbiórki do puszek w Dzień Papieski.

3. Dziękuję serdecznie za składkę inwestycyjną: 1830 zł.

4. W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5.  Kartki na wypominki w dwóch kategoriach: roczne i miesięczne (listopadowe) są pod chórem z prasą katolicką. Proszę je potem, zamawiając, przynosić do zakrystii do 2 listopada. Wtedy jest porządek i mogę je rozplanować.

6. We wtorek – w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

7. W środę  w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy nadal podziękowania i prośby do MB.

8. W piątek będzie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7. Trzeba, żeby przyszli na różaniec, mszę św. i zostali na spotkanie.

9. W sobotę wypada święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

10. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu każdego dnia. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich.

11. Czytajmy prasę katolicką.

12. Kalendarze misyjne są jeszcze do nabycia w Tygodniu Misyjnym, kiedy to na nabożeństwach różańcowych każdego dnia będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Podobnie kalendarze rolnicze czekają na odbiorców.

13. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na mistrzostwa LSO w piłce nożnej. Mecze ministrantów i lektorów odbędą się 28 października 2023 r. od godz. 9.00 w hali sportowej w Nowym Żmigrodzie.

14. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na serię modlitewnych spotkań o tematyce powołaniowej. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w DD Tabor w Rzeszowie. Poprowadzą je opiekunowie i klerycy etapu propedeutycznego.

15. W uroczystość Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r. zapraszamy młodzież do udziału w 38. Światowym Dniu Młodzieży w diecezji rzeszowskiej, który odbędzie się pod hasłem „Królewska Uczta” w Rzeszowie.

16. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (23 października): + Stanisław Żarnowski – int. od siostry Zofii z mężem;

WTOREK (24 października): + Stanisław Żarnowski – int. od siostry Marii z rodziną;

ŚRODA (25 października): + Stanisław Żarnowski – int. od siostry Teresy z mężem;

CZWARTEK (26 października): + Stanisław Żarnowski – int. od sąsiadów: Ziomków;

PIĄTEK (27 października): + Stanisław Żarnowski – int. od Agnieszki i Stanisława Parylaków;

SOBOTA (28 października): w int. Solenizantów: Tadeuszów, dziękczynna, z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę świętych Patronów i MB.

NIEDZIELA (29 października):

800: + Stanisław Ciekielski;

1100 : za parafian;

1400: różaniec i msza św.:  w 40. roczn. ślubu Celiny i Andrzeja Stosiów – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże i dalszą opiekę dla rubinowych Jubilatów.