OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Adwentu (Gaudete), 11 grudnia 2022 roku

2022-12-10 17:23:13

3. niedziela Adwentu Gaudete

1. Bóg zapłać osobom sprzątającym ostatnio za porządki w kościele. W następnej kolejności proszę o to takie osoby: Celina Stachoń, Danuta Kostrząb, Celina Stoś, Adam Wokurka, Paulina Źrebiec.

2. Dziś – składka na cele rekolekcyjne i ostatni dzień rekolekcji adwentowych, które głosi ks. dr Krzysztof Golas, duszpasterz z katedry rzeszowskiej, wykładowca teologii dogmatycznej w WSD w Rzeszowie i w IV LO. Dziękujemy bardzo Ojcu Rekolekcjoniście za poprowadzenie nas drogami Kościoła poprzez głoszone Słowo. Po obydwu mszach świętych niedzielnych – błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji i nauki stanowe.

3.  Codziennie w dni powszednie są roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież do udziału w roratach i dzieci z lampionami.

4.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy. Jest to dzień modlitw za Kościół, papieża i Ojczyznę. W tym dniu: 13 grudnia, przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, o Kościele i o Ojcu św. W tym dniu w Rzeszowie i w Jaśle Księża Biskupi odprawią Msze św. w intencji Ojczyzny. Tradycyjnie o godz. 19.30 zapalmy w oknach naszych mieszkań „Światło Wolności”; przed roratami – Koronka i wypominki roczne;

- w środę – wypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła; po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus;

- w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii. W tym dniu w Nowym Żmigrodzie o godz. 18.30 będzie msza św. dla młodzieży jako też celebracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas: 7 i 8, a po jej zakończeniu czuwanie młodzieżowe. Proszę, aby wszyscy tam pojechali we własnym zakresie i uczestniczyli.

5.  W tej drugiej części adwentowego oczekiwania ukierunkowanego na Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego módlmy się o prawdziwie chrześcijańskie życie w rodzinach i pielęgnowanie katolickich zwyczajów w życiu małżeńskim i w rodzinie.

6. W sklepach i w kościele do koszy Caritas można składać paczki na święta – torby miłosierdzia do piątku włącznie. Bowiem w tym dniu wieczorem panie z Parafialnego Zespołu Caritas posegregują i rozwiozą osobom potrzebującym.

7. Bardzo dziękuję Państwu Romanom i Państwu Kwiatkom za ofiarowane do kościoła choinki do wystroju świątecznego.

8.  W sobotę, 17 grudnia w godz. 9 – 12 będzie u nas w parafii spowiedź adwentowa przed świętami. Będzie kilku księży.

9. Są do nabycia w zakrystii caritasowe świece wigilijne po 10 zł – małe i po 18 zł – duże. Ja muszę do Caritas odprowadzić łącznie 1880 zł za całość. Proszę zaopatrywać się w te świece. Dziś tez zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Za tydzień, w niedzielę 18 grudnia br. będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów. Przez cały dzień będzie można obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie też można nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań bł. ks. Jerzego, wydanych na płytach.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (12 grudnia): + Józef Ciomcia;

WTOREK (13 grudnia): + Helena Strzelec (3 roczn. śm.) i Mieczysław – int. od syna z żoną;

ŚRODA (14 grudnia): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (15 grudnia): + Władysława i Władysław Bazan;