OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Adwentu (Gaudete), 12 grudnia 2021 roku

2021-12-11 08:03:53

3. niedziela Adwentu - Gaudete

1.  Bóg zapłać osobom sprzątającym ostatnio za porządki w kościele. W następnej kolejności proszę o to takie osoby: Marta Paja, Lucyna Turcza, Renata Kogut.

2.  Dziś – składka na ogrzewanie i ostatni dzień rekolekcji adwentowych, które głosi ks. dr Mariusz Godek. Po sumie nauka rekolekcyjna dla dzieci, pytania i nagrody; po obydwu mszach świętych niedzielnych – błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.

3. Codziennie w dni powszednie są roraty, symbol naszego oczekiwania. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież do udziału w roratach i dzieci z lampionami. Weszły w życie nowe ograniczenia: może być 30 % zajętych miejsc w kościele plus osoby zaszczepione plus te, które są po przebytej chorobie COVID 19. O maseczkach w kościele pamiętamy i je nosimy. Apeluję jeszcze o dezynfekcje rąk.

4.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- jutro, w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy. Jest to dzień modlitw za Kościół, papieża i Ojczyznę. W tym dniu: 13 grudnia, przypada 40-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. W tym dniu o godz. 18.00 w rzeszowskiej Farze Ks. Bp Ordynariusz będzie przewodniczył Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny. Tradycyjnie o godz. 19.30 zapalmy w oknach naszych mieszkań „Światło Wolności”;

- we wtorek – wypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła; po roratach – Koronka i wypominki roczne;

- w środę – nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

- w czwartek – rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus;

- w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitwy za przyczyną św. s. Faustyny i adoracja jej relikwii.

5.  W tej drugiej części adwentowego oczekiwania ukierunkowanego na Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego módlmy się o prawdziwie chrześcijańskie życie w rodzinach i pielęgnowanie katolickich zwyczajów w życiu małżeńskim i w rodzinie.

6.  W sklepach i w kościele pod drzewkiem adwentowym można składać paczki na święta – torby miłosierdzia do przyszłego wtorku włącznie. Potem panie z Parafialnego Zespołu Caritas posegregują i rozwiozą osobom potrzebującym.

7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (13 grudnia): + Wiktoria Leputa (kol. roczn. śm.);

WTOREK (14 grudnia): w 3. roczn. Urodzin Mateusza dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o dalszą opiekę MB;

ŚRODA (15 grudnia): dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie;

CZWARTEK (16 grudnia): + Helena Strzelec (2 roczn. śm.) – int. od syna z żoną;