OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Adwentu (Gaudete), 17 grudnia 2023 roku

2023-12-16 15:36:27

3. niedziela Adwentu Gaudete

1. Bóg zapłać osobom sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i złożone ofiary. Wyczytanym do prac przedświątecznych w naszym kościele przypominam, że będzie to w najbliższą środę od godz. 9.00. Wtedy niech ofiarodawcy przywiozą choinki, za które już teraz dziękuję.

2. Dziś – składka na cele rekolekcyjne i ostatni dzień rekolekcji adwentowych, które głosi ks. dr Krzysztof Szopa, proboszcz parafii Osobnica, dziekan dekanatu Dębowiec. Dziękujemy bardzo Ojcu Rekolekcjoniście za poprowadzenie nas drogami Kościoła poprzez głoszone Słowo. Po obydwu mszach świętych niedzielnych – błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji i nauki stanowe: rano dla kobiet, po sumie – dla mężczyzn.

3. Codziennie w dni powszednie są roraty, symbol naszego oczekiwania i Nowenna do Dzieciątka Jezus. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież do udziału w roratach i dzieci z lampionami.

4.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek, czyli jutro – spowiedź adwentową w naszej parafii. Od 15.00 kilku księży z dekanatu będzie posługiwało;

- we wtorek – po roratach – wypominki roczne i Nowenna do świętych Patronów naszej diecezji: św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa i bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy z racji 19. dnia miesiąca;

- w środę – po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

- w piątek – po mszy nabożeństwo do św. Jana Pawła II i adoracja jego relikwii ze względu na 22. dzień miesiąca.

5.  W tej drugiej części adwentowego oczekiwania ukierunkowanego na Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego módlmy się o prawdziwie chrześcijańskie życie w rodzinach i pielęgnowanie katolickich zwyczajów w życiu małżeńskim i w rodzinie.

6.  W sklepach i w kościele do koszy Caritas można składać dary na święta – torby miłosierdzia do środy włącznie. Bowiem w tym dniu wieczorem panie z Parafialnego Zespołu Caritas posegregują a następnie – w czwartek przed południem rozwiozą je osobom potrzebującym.

7. Bardzo dziękuję Panom Andrzejom za istotne prace przy plebanii kiedyś wykonane, Panu Ireneuszowi za odnowienie dotychczasowego pulpitu na mszał i Panu Michałowi za naprawienie światełek choinkowych niezbędnych do wystroju.

8.  Ponawiam zachętę do zakupu świec wigilijnych i wsparcia Caritas.

9. W sobotę po roratach będzie realizacja nagród dla dzieci za pilne uczestnictwo w roratach przez cały adwent.

10.  Za tydzień – w niedzielę wigilijną składka będzie inwestycyjna.

11. Zachęcam do trzeźwości adwentowej i sięgnięcia po prasę katolicką. Są ciekawe dodatki: obrzęd wigilijny i teksty kolęd.

12. W tym roku mija 800 lat od kiedy św. Franciszek z Asyżu utworzył pierwszą szopkę bożonarodzeniową w Greccio. Dlatego 18 grudnia 2023 (poniedziałek, godz. 19.30) zapraszamy na wykład otwarty wprowadzający w Boże Narodzenie, który podejmie tematykę tradycji i znaczenia szopki. Wykład poprowadzi ks. dr Paweł Batory.  Wykład jest otwarty dla wszystkich stacjonarnie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym oraz online na kanale www.youtube.com/AkademiaLiturgiczna.

PONIEDZIAŁEK (18 grudnia): + Adam Stachoń – int. od rodziny Kuchtów;

WTOREK (19 grudnia): + Adam Stachoń – int. od rodz. Żarnowskich;

ŚRODA (20 grudnia): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (21 grudnia): + Wiktoria Warzecha (17 roczn. śm.);

PIĄTEK (22 grudnia): o zdrowie i błog. Boże, opiekę MB dla bliźniaków: Nadii i Mikołaja w 8. roczn. Urodzin – z int. rodziców;

SOBOTA (23 grudnia): + Halina i Tadeusz Leputa;

NIEDZIELA (24 grudnia):