OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela po Bożym Narodzeniu - Święto Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022 roku

2022-01-08 10:00:27

3. Niedziela po Bożym Narodzeniu– święto Chrztu Pańskiego

1.  Bóg zapłać za porządki w kościele grupie sprzątającej i za złożone ofiary. W następnej kolejności proszę o sprzątanie takie osoby jak: Zofia Źrebiec, Małgorzta Stoś i Władysław Gryziec. Dziś msza św. o 9.30, modlitwa kolędowa, błogosławieństwo oraz wspólne koledowanie dla mieszkańców takich rejonów, jak: Zarszyń, Kolonia, Górki, Podgórki. Zapraszam do kościoła.

2.  Dziś w liturgii przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu za swój sakrament chrztu św. kiedyś otrzymany, za rodziców chrzestnych i za szafarza tego sakramentu oraz za chrzest wszystkich dzieci w naszym kościele i za ten wczorajszy pierwszy chrzest św. dziecka w Nowym Roku. Jest to jednocześnie liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, przy czym śpiew kolęd potrwa tradycyjnie do 2 lutego. Od jutra w Kościele zacznie się okres zwykły – w ciągu roku.

3. We wtorek będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych. Po liturgii – spotkanie opłatkowe, noworoczne dla Parafialnego Zespołu Caritas i Rady Parafialnej. Zapraszam też nowych chętnych, by działać wspólnie dla dobra parafii i Kościoła, ubogich i potrzebujących.

4.  W środę zapraszam na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

5.  W czwartek wypada 13. dzień miesiąca, czyli dzień modlitw za papieża, Kościół i Ojczyznę.

6.  W piątek – młodzież z klas: 8 po mszy św. będzie mieć spotkanie – katechezę – w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

7.  Spotkanie w ramach mszy św. o godz. 9.30, modlitwy kolędowej i wspólnego kolędowania z racji wizyty duszpasterskiej – tzw. kolędy, odbywającej się w tej formie, ze względu na trwający stan epidemii, planuję za tydzień, w niedzielę dla mieszkańców Podpagorka. Po kolędowaniu będą dla nich broszury i obrazki kolędowe.

8.   Za tydzień – składka inwestycyjna.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik katolicki Niedziela przypomina znaczenie sakramentu chrztu i sens chrztu niemowląt oraz istotę modlitwy o czyjeś uzdrowienie.

PONIEDZIAŁEK (10 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (10 msza greg.);

WTOREK (11 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (11 msza greg.);

ŚRODA (12 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (12 msza greg.);

CZWARTEK (13 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (13 msza greg.);

PIĄTEK (14 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (14 msza greg.);

SOBOTA (15 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (15 msza greg.);

NIEDZIELA (16 stycznia):

800: + Elżbieta Wielgosz (16 msza greg.);

930: o potrzebne łaski, o zdrowie i błog. Boże w Nowym Roku dla mieszkańców Podpagorka;

1100 : za parafian.