OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela wielkanocna, 1 maja 2022 roku

2022-04-30 19:07:45

3. Niedziela Wielkanocna

Niedziela biblijna

1.  Serdeczne dzięki składam za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W następnej kolejności proszę o te czynności tuż przed Odpustem – w poniedziałek od godz. 9.00 następujące osoby: Grażyna Ciekielska, Irena Jędo, Elżbieta Patyk, Izabela Czupa, Agnieszka Lisowska.

2.  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie, przyjęcie figury MB Fatimskiej oraz przebieg i pożegnanie Maryi w ramach Jej nawiedzenia i adoracji diecezjalnej. Angażowali się uczniowie poszczególnych klas i dorośli, zwłaszcza z róż różańcowych i strażacy, panie wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas z mężami i całe rodziny, Pani Katechetka – zakrystianka i nasi ministranci.

3.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy za papieża, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. dopołudniowych; składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Dziś też o 14.00 rozpoczęcie nabożeństw majowych. Dla dzieci będą naklejki i plansze. Liczę na codzienne uczestnictwo dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj w Rzeszowie na Staromieściu kościół św. Józefa będzie ogłaszany sanktuarium diecezjalnym. Modlimy się za wszystkich ludzi pracy w dniu wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika. Nasi ministranci będą wręczać przy wyjściu z kościoła chorągiewki wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań w związku z jutrzejszym dniem flagi. Zadbajmy o nasze symbole narodowe.

4.  Jutro będzie okazja do spowiedzi przed naszym Odpustem. Zaś po naboż. majowym i mszy św. obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów przed Odpustem.

5.  We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci MB Królowej Polski. Msze święte odpustowe będą o godz. 8.00 i 11.30. Przed sumą będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych i śpiew pieśni w wykonaniu chóru Laurenti. Ta grupa muzyczna pod dyrygenturą Pana Profesora Mateusza gałuszki uświetni sumę odpustową, a przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. kanonik Jan Lib, emeryt z Górna, były proboszcz i dziekan. Po mszy św. odpustowej będzie nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

6.  W środę zapraszam do udziału w nabożeństwie majowym, nowennie do MB Nieustającej Pomocy i Mszy świętej – w strojach galowych wszystkich strażaków z OSP Kąty. Mszę świętą odprawię w ich intencji, wszak będzie to dzień wspomnienia ich Patrona – św. Floriana, męczennika, Patrona królewskiego Krakowa. Po liturgii będzie najpierw próba udzielania sakramentu bierzmowania, a następnie Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

7.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

8.  W pierwszy czwartek: w nabożeństwo majowe będą włączone modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy św. – próba wstępna Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

9.  W pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00, adoracja i spowiedź w kościele o godz. 17.00 i o 17.30 – naboż. majowe zaś po mszy św. ostateczna próba Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. W gestii rodziców tych dzieci będzie sprzątanie kościoła i otocznia.

10. W pierwszą sobotę miesiąca naszym zwyczajem zgromadźmy się już na 17.15 na adorację, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i śpiew litanii loretańskiej.

11. Następna Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Będziemy żarliwie modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Na sumie będzie planowana Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, zaś naboż. majowe będzie o 14.00 w drodze na Górę Grzywacką. Z góry dziękuję za przewiezienie rzeczy liturgicznych potrzebnych do mszy św. na szczycie przy ołtarzu polowym. Módlmy się o dobrą pogodę i wiosenne ciepło.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (2 maja): + Jan Socha (4 roczn. śm.);

WTOREK (3 maja) o 800: + Jan i Helena Grzywacz – od rodziny z domu; o 1100: za parafian;

ŚRODA (4 maja): w int. strażaków z OSP w Kątach o zdrowie, błog. B. w rodzinie i opiekę MB i św. Floriana w ich trudnej pracy i służbie;

CZWARTEK (5 maja): dziękczynna za otrzymane łaski, w 10. rocznicę ślubu Moniki i Marcina, o zdrowie, błog. B. w rodzinie i opiekę MB dla Jubilatów i całej rodziny;

PIĄTEK (6 maja): + Bogusław Wokurka – od Angeliki i Dariusza Stoś;

SOBOTA (7 maja): o zdrowie, błog. B. i opiekę MB dla ks. Grzegorza w 26. rocznicę święceń i Prymicji.

NIEDZIELA (8 maja):

800: + Stanisław Stoś – z okazji Imienin;

1100 : Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, za parafian i w int. dzieci z klasy 4;

1400 nab. maj., droga krzyż. i msza św.: + Wojciech Krężel – od syna Stanisława.