OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela wielkanocna (biblijna), 23 kwietnia 2023 roku

2023-04-22 09:43:36

3. Niedziela Wielkanocna

1.  Serdecznie dziękuję za porządki w kościele po świętach, za złożone ofiary i za prace wykonane przy stacjach drogi krzyżowej na Górę Grzywacką. W najbliższym czasie proszę o sprzątanie i koszenie trawy następujące osoby: Klaudia Wokurka, Aneta Biernacka, Stanisława Skiba, Barbara Źrebiec, Diana Wardzała. O umycie okien proszę takie osoby jak: Magdalena Mroczka, Wojciech Źrebiec, Zofia Roman. Zaś po następnej niedzieli w poniedziałek, 2 maja br. od godz. 8.30 na dodatkowe sprzątanie przed naszym Odpustem parafialnym: Alfreda Mroczka, Lucyna Kazecka, Maria Gondek. Figury i obrazy do niesienia w procesji proszę przygotować i wziąć  tak sprawnie i chętnie jak na rezurekcji.

2.  Dziękuję za składkę na Caritas i składkę inwestycyjną: 2123 zł. Bóg zapłać paniom na czele z Panią Krystyną i Panią Katechetką-zakrystianką oraz dziewczynkom za liturgię mszy św. o 11.00. Wszak było to ich patronalne święto Caritas, po którym nastąpił Dzień Dobra – w nawiązaniu do prowadzonych przez Caritas placówek dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci i seniorów, a także ośrodków, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. Dzień Dobra również był okazją do wspólnego świętowania oraz wyrażenia wdzięczności wolontariuszom zaangażowanym w dzieła Caritas.

3.  Dziś Niedziela Biblijna i 17. Narodowe czytanie Pisma św. Sięgnijmy po Ewangelię św. Jana z tej racji. Przeżywając rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy warto zastanowić się nad fragmentem, w którym św. Paweł wyjaśnia, na czym polega tajemnica Kościoła, uczy Koryntian właściwych relacji i właściwego odniesienia do tajemnicy Eucharystii, ale też zwraca uwagę na fakt, że Kościół tworzą wszyscy wierzący.

4.  Jutro, tj. w poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną w liturgii Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Będziemy modlić się o pomyślność naszej Ojczyzny. Z tej racji – Odpust w Brzezowej o godz.11.

5.  We wtorek wypada święto świętego Marka, Ewangelisty. W tym dniu wypada też diecezjalna adoracja przypisana naszej parafii. Niech się zgromadzą na mszy świętej: dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, kandydaci do sakramentu bierzmowania, róże różańcowe, grupy duszpasterskie dorosłych i oczywiście ministranci i lektorzy. W ramach tej adoracji będą wtorkowym zwyczajem: wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Po mszy św. i adoracji będzie spotkanie dla rodziców i uczniów klasy 4 w związku z planowaną na 14 maja na sumie – Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

6.  W środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św.7.    W sobotęwspomn. liturgiczne św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy, Doktora Kościoła i Patronki Europy. Będzie to dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (24 kwietnia): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB;

WTOREK (25 kwietnia): + Franciszek i Ludwika Wokurka;

ŚRODA (26 kwietnia): + Feliks Kopa – int. od siostry Bogusławy z mężem

CZWARTEK (27 kwietnia): + Feliks Kopa – int. od brata Stanisława;

PIĄTEK (28 kwietnia): + Feliks Kopa – int. od Lesława Kopy z rodz.;

SOBOTA (29 kwietnia): + Stefan Rak (z ok. Urodzin; + Ewa i Ludwik Rak; + Józef Polański.

NIEDZIELA (30 kwietnia):

800: + Michał i Janina Gierlasińscy;