OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023 roku

2023-03-11 12:09:15

3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać za porządki w kościele i za złożone ofiary. Proszę teraz o sprzątanie takie osoby jak: Kazimiera Doktor, Monika Źrebiec, Joanna Doktor, Halina Bobula, Zofia Wiejaczka.

2. Caritas Polska i Caritas Diecezji Rzeszowskiej wyraża wdzięczność za otwarte serca parafian i hojne ofiary na rzecz Ukraińców, z racji wojny z Rosją a Referat Misyjny za ofiary także do puszek składane w Niedzielę ad gentes, w Dzień Solidarności z misjami i misjonarzami.

3.  Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św.

4.  Nasze przygotowanie duchowe do przeżywania renowacji misji parafialnych trwają i znajdą umocnienie duchowe podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św. Od czwartku zaczynamy czas renowacji misji świętych których wygłoszenia podjęli się ojcowie biali, misjonarze afrykańscy, znani z ubiegłorocznych misji. Zaproszenie do udziału i program renowacji misji parafialnych ministranci rozdają po mszach św., aby każda rodzina mogła trzymając się tego rozkładu w miarę możliwości włączać się w to wspólne dzieło. Składka misyjna w tych kopertach niech się dokona za tydzień w niedzielę.

5.  W program renowacji misji wpisują się rekolekcje szkolne. Dlatego udział uczniów naszej szkoły będzie dokonywał się w ramach lekcji przez dwa pierwsze dni ich trwania, a więc w czwartek i w piątek. O godz. 10.30 będzie miała naukę misyjną grupa dzieci młodszych. O godz. 11.00 cała społeczność szkolna będzie obecna na mszy św. misyjnej i po mszy św. grupa uczniów starszych klas wysłucha nauki misyjnej.

6.  W poniedziałek, czyli jutro wypada 13. dzień miesiąca, dzień modlitw za papieża, Kościół i Ojczyznę i będzie to jednocześnie 10. rocznica wyboru Franciszka na Ojca św.

7.  We wtorek przeżywać będziemy po mszy św. wypominki roczne po mszy św.

8.  W czwartek – w Imię Boże mszą św. o godz. 8.00 z nauką misyjną ogólną rozpoczniemy czas wewnętrznej przemiany i ugruntowania tego, co już mieliśmy okazję przeżyć wspólnie w roku ubiegłym. Po to jest renowacja misji parafialnych realizowana rok po przeżytych misjach. wieczorem o 18.00 również msza św. z nauką misyjną dla wszystkich.

9.  W piątek dla dorosłych taki sam program. Niech w całości naszej wieczornej modlitwy misyjnej (Droga krzyżowa o godz. 17.30 i msza św. o 18.00) wezmą udział wszyscy.

10. Sobota uwzględnia w programie misji: od godz. 8.30 spowiedź w kościele dla osób starszych i chorych i Mszę św. o godz. 9.00 z nauką misyjną pod tym kątem i nabożeństwo dla chorych z błogosławieństwem jak w Lourdes. Zaś odwiedziny chorych w domach odbywać się będą bezpośrednio po tym nabożeństwie. Wieczorem w sobotę zgromadźmy się o godz. 18.00 na mszy św. z nauką misyjną. Niech się pojawią młodzi: studenci, uczniowie szkół średnich i obowiązkowo wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania. Ósmoklasiści będą otrzymywać pobłogosławione krzyże do sakramentu bierzmowania. Dla nich i dla całej młodzieży oraz rodziców uczniów klasy 8 będzie misyjna nauka po liturgii.

11. W niedzielę msze święte o 8 i 11 będą z nauką misyjną ogólną. Po sumie na zakończenie tego świętego czasu dokonamy zawierzenia parafii oraz wypowiemy postanowienia misyjne i wyjdziemy z procesją za naszych zmarłych na cmentarz. O godz. 14.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. z nauką ogólna i błogosławieństwem kończącym misje i z odpustem zupełnym. Na tym nabożeństwie w kościele niech się zgromadzą obowiązkowo dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, które otrzymają pobłogosławione książeczki. Będzie to kolejny krok w przygotowaniach do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Po mszy św. będzie dla ich rodziców spotkanie z ojcami misjonarzami.

12. Nie tylko słupki, ale i siatkę na tym ostatnim odcinku po lewej stronie cmentarza mamy. Doceniam fachowość wykonania. To zasługa Pana Macieja Dubiela i jego firmy.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolicki Niedziela i Gościa Niedzielnego i do systematycznego uczestnictwa w renowacji misji św. oraz do prywatnej modlitwy w tej intencji: za całą parafię i za ojców misjonarzy. Niech czas renowacji misji św. bedzie czasem wyjątkowym dla nas wszystkich w parafii.

PONIEDZIAŁEK (13 marca): + Stanisława i Edward Leśniak (roczn. śm.);

WTOREK (14 marca): w 85. roczn. Urodzin Stanisławy – dziękczynna za przeżyte lata, za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze;

ŚRODA (15 marca): + Weronika (6 roczn. śm.) i Jan Piwowar;

CZWARTEK (16 marca) 800:

1/ + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak oraz dusze w czyśćcu cierpiące;

2/ za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających;

3/ + Andrzej Zych;

11.00: o zdrowie i potrzebne łaski dla Grażyny Ziaja;

18.00:1/ + Władysław Gryziec;

2/ + Zofia, Andrzej Gierut, Helena i Franciszek Gierut; Mikołaj i Franciszka Pijanowscy.

PIĄTEK (17 marca) 800:

1/ + Zdzisława i Marian Krężel – int. od córki Małgorzaty;

2/ + Jadwiga i Bolesław Zych;

1100: za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających;

18.00: 1/ + Halina Ciomcia;

2/ + Julia, Edward Kiełtyka; Maria, Franciszek i Jan Gryzik; Ludwik Nowotny.

3/ w 70. roczn. Urodzin Sołtysa - dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o dalsze i opiekę MB dla niego i jego Małżonki - z okazji Jej Imienin.

SOBOTA (18 marca)

9.00: 1/ w int. chorych, starszych i niosących różnoraki krzyż cierpienia: o łaskę zdrowia i opiekę MB;

2/ + Józef i Helena Leputa (20 roczn. śm.)

18.00: 1/ Helena i Józef;

2/ w int. syna Tomasza Lechwar i jego zony Moniki: o zdrowie, o wiarę, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w ich życiu.

3/ o łaskę zdrowia i opiekę MB dla rodziny Jakubików.

NIEDZIELA (13 marca):

8.00: 1/+ Stanisława Wokurka (8 roczn. śm.);

2/ za dusze w czyśćcu cierpiące i za konających

11.00 : 1/ + Mieczysław Strzelec (10 roczn. śm.) – int. od syna z żoną;

2/ dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże dla Eweliny i Rafała oraz ich dzieci: Julii i Dawida;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): za parafian.