OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela Wielkiego Postu, 20 marca 2022 roku

2022-03-18 17:05:39

3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. W następnej kolejności proszę o to takie osoby jak: Małgorzata Źrebiec, Janina Krężel, Weronika Ciekielska; zaś do mycia okien i porządkowania wokół kościoła i na parkingu: Czesława Ciekielska, Zofia Kłosowska, Lucyna Krężel, Małgorzata Piwowar, Danuta Mroczka, Teresa Stoś, Cecylia Kogut, Małgorzata Ziomek.

2. Podsumowując misje parafialne i niedzielę ad gentes: Dzień Solidarności z misjonarzami, dziękuję wszystkim Parafianom, którzy włączyli się duchowo – w modlitwe i materialnie – ofiarami do puszek oraz na tace (prawie 5 tysięcy), realizując dar serca z tego tytułu. Wdzięczność wyrażamy wszyscy wobec ojców białych, misjonarzy afrykańskich: o. Tomasza i o. Emmanuela za wygłoszone nam nauki w tym całym minionym tygodniu. Ojcowie prowadzący te święte ćwiczenia apelowali o większe zaangażowanie w życie Kościoła i parafii, o funkcjonowanie grup modlitewnych. W reakcji na to pojawiły się głosy ze strony naszych parafian o zawiązanie się grup: biblijnej, misyjnej oraz intronizacyjnej ukierunkowanej na kult Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeśli będą chętni, proszę się zgłaszać. Poinformuję wtedy o terminie spotkań.

3. Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. już bez kazania, zaś po liturgii – trzecie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego – dla młodzieży.

4.  Od wczorajszej Uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Świętej Rodziny, przeżywamy Tydzień modlitw o ochronę życia.

5.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św. i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z racji 22. dnia miesiąca z adoracją jego relikwii; zbiórka ministrantów i lektorów.

6.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie po mszy i Nowennie Radnych Parafialnych na spotkanie na plebanię.

7.  W piątek – wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia; msze święte z przyjmowaniem chętnych do duchowej adopcji dziecka poczętego o godz. 8.00, zaś o 17.00 - w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem - dokona się zawierzenie Rosji i Ukrainy oraz żarliwa modlitwa o pokój na Ukrainie i o opamiętanie dla Rosjan; następnie droga krzyżowa trochę wcześniej niż o 17.30 i msza św. przed 18.00. Będziemy się modlić za całą naszą diecezję, jej duchowieństwo i wszystkich diecezjan w 30. rocznicę powstania diecezji rzeszowskiej.

8.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

9. Ogłoszenie od Dyrektora Zarządu Zlewni Jerzego Żygłowicza: W związku z projektem budowy zbiornika wodnego Kąty-Myscowa, funkcjonują dwa punkty informacyjne – w Urzędzie Gminy Krempna i w SP w Kątach. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie serdecznie zaprasza do rozmów mieszkańców Myscowej, Polan, Krempnej i Kątów. Dyżurujący konsultanci udzielą informacji na temat projektu, a także przyjmą sugestie i wysłuchają oczekiwań. Można umówić się na spotkanie w punkcie lub skorzystać z konsultacji telefonicznie. Szczegóły, takie jak adresy, dni i godziny dyżurów oraz nr kontaktowy są na plakacie zamieszczonym w naszej gablocie parafialnej.

10. Zapowiedzi przedślubne także są wywieszone w gablocie.

11. Z inicjatywy Caritas - są do nabycia baranki po 7 zł i paschaliki w cenie 10 zł.

PONIEDZIAŁEK (21 marca): + Zofia i Michał Janik; Kunegunda i Jakub Ziomek;

WTOREK (22 marca): + Bronisław Skiba – od Marty Wokurka z rodziną;

ŚRODA (23 marca): + Maria i Jan Gierliccy;

CZWARTEK (24 marca): + Julia i Czesław Basista;

PIĄTEK (25 marca): 8.00 + Zofia Ziomek – od syna Krzysztofa z rodziną; 18.00 o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji;

SOBOTA (26 marca): + Władysław Wielgosz;

NIEDZIELA (27 marca):

800: + Maria i Stanisław Wokurka;

1100 : 1/ +Genowefa Siwiak (14 roczn. śm.), 2/ + Stanisława Leśniak –od córki Renaty z mężem;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): za parafian.