OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela zwykła, 21 stycznia 2024 roku

2024-01-20 09:39:19

3. Niedziela zwykła

1. Dziękuję osobom sprzątającym za porządki w kościele i za kwiaty. Proszę o sprzątanie w następnej kolejności takie osoby jak: Jolanta Źrebiec, Klaudia Kmiecik, Iwona Ciomcia, Irena Basista, Maria Źrebiec.

2.  Dziękuję bardzo za składkę inwestycyjną, która jest dzisiaj. W zimie koszty gazu są spore mimo tarczy antykryzysowej, że każde ofiary są cenne i pomocne. Niech Wam dobry Bóg wynagradza. Ja część ofiar kolędowych właśnie na ogrzewanie planuję przeznaczyć.

3.  Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4.  Dziś jest Dzień Babci, Jutro – Dzień Dziadka. Życzymy wszystkim babciom i dziadkom radości z faktu posiadania wnuków i odczuwania wdzięczności z ich strony. Pamiętamy w modlitwie i prosimy dobrego Boga, aby zdrowie, siły i potrzebne łaski były im dane z Nieba, by mogli nadal cieszyć się wnukami i wnuczętami oraz służyć rodzinie.

5.  Jutro wypada dzień  22. dzień miesiąca, a więc na zakończenie mszy św. będą modlitwy i adoracja relikwii św. Jana Pawła II.

6.  We wtorek – po mszy św. będą wypominki roczne z Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

7. W środę wypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła, dzień modlitw za pracowników środków komunikacji społecznej, święto patronalne dziennikarzy. Po mszy św. będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pisania podziękowań i próśb nowennowych.

8.  W czwartek wypada święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie  Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

9.  W piątek wypada wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

10. W sobotę wypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

11. Dziś przeżywamy z woli papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Zachęceni jesteśmy do czytania tekstów biblijnych i kierowania się nimi w życiu.

12. Wczoraj w Nowym Żmigrodzie w Hali sportowej wielkie kolędowanie w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego znanego z występów corocznych od ponad 20 lat w Rzeszowie: Jednego Serca, Jednego Ducha.

13. Gdyby ktoś był chory i nie przyjmował kolędy, to można umówić mnie indywidualnie.

14. Za tydzień będziemy przeżywać 71. Światowy Dzień Trędowatych i spotkanie – animację misyjną dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania po sumie. Poprowadzi i kazania wygłosi znany nam o. Tomasz Podrazik, ojciec biały, Misjonarz Afryki.

15. W dniach 22 i 23 stycznia br. warto pojechać do kościoła akademickiego św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. Rejtana 21) na nabożeństwa i konferencje duchowe, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB.

16. Dnia 23 stycznia, w sali gimnastycznej naszej szkoły o godz. 10.30 odbędzie się akademia szkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie mają zaszczyt zaprosić wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów. Liczymy w szkole na to, że będziecie naszymi gośćmi. Zachęcamy do wspólnego świętowania, zwłaszcza, że w programie są: jasełka, kolędowanie ze szkolnym zespołem muzycznym, okolicznościowy występ dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3, kabaret z klasy 5, zaś poczęstunek funduje Wspólnota Leśna – Kąty i Rada Rodziców.

PONIEDZIAŁEK (22 stycznia): + Jan i Zofia Woźniak;

WTOREK (23 stycznia): + Jerzy Leputa – int. od siostrzeńca Kamila z Olą;