OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela zwykła, 23 stycznia 2022 roku

2022-01-22 11:54:08

3. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję osobom sprzątającym za porządki w kościele. Proszę o sprzątanie i odśnieżanie w następnej kolejności takie osoby jak: Krystyna Piwowar, Grzegorz Źrebiec, Eugeniusz Leputa, Elżbieta Mlicka.

2.   Dziękuję bardzo za składkę inwestycyjną: 2160 zł.

3.   Jutro, tj. w poniedziałek – wypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.

4.  We wtorek, w święto Nawrócenia św. Pawła zakończymy  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych. Po nabożeństwie – zbiórka LSO.

5.  W środę wypada wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów, po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W tym dniu mszę św. w int. synodu diecezjalnego w kościele farnym w Jaśle odprawi o godz. 18.00 J.E. Ks. Bp Ordynariusz. Po mszy św. przy kolegiacie w Jaśle odbędzie się spotkanie synodalne dla wszystkich chętnych. Natomiast zjazd delegatów z każdej parafii, by uczestniczyć w synodzie odbędzie się, ze względu na zaostrzony stan epidemii, w nowym terminie: 21-24 kwietnia br. w Rzeszowie.

6.   W piątek wypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła. Po mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

7.   Ze względów epidemicznych nie odbędą się planowane w lutym mistrzostwa ministrantów i lektorów w piłkę nożną.

8.   W następną niedzielę składkę przeznaczymy na prąd i gaz w kościele. Bardzo proszę parafian o wyrozumiałość i hojne ofiary na ten cel.

9.  Za tydzień w niedzielę, spotkanie w ramach mszy św. o godz. 9.30, modlitwy kolędowej i wspólnego kolędowania z racji wizyty duszpasterskiej – tzw. kolędy, odbywającej się w tej formie, ze względu na trwający stan epidemii, planuję dla mieszkańców rejonu Dół – ciąg dalszy od Kółka Rolniczego i Wygoda. Po kolędowaniu będą dla mieszkańców broszury i obrazki kolędowe. Gdyby ktoś był chory i nie brał udziału w tej mszy św., to będzie jeszcze ostatni moment wspólnego kolędowania 2 lutego po mszy św. i po nabożeństwie.

10.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zarówno Tygodnik katolicki Niedziela jak i Gość Niedzielny prezentują ciekawe tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

PONIEDZIAŁEK (24 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (24 msza greg.);

WTOREK (25 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (25 msza greg.);

ŚRODA (26 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (26 msza greg.);

CZWARTEK (27 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (27 msza greg.);

PIĄTEK (28 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (28 msza greg.);

SOBOTA (29 stycznia): + Elżbieta Wielgosz (29 msza greg.);

NIEDZIELA (30 stycznia):

800: + Elżbieta Wielgosz (30-ost. msza greg.);

930: o potrzebne łaski, o zdrowie i błog. Boże w Nowym Roku dla mieszkańców Kątów z rejonu Dół od Kółka Rolniczego i Wygoda;

1100 : za parafian.