OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 3. Niedziela zwykła, 4. Niedziela Słowa Bożego, 22 stycznia 2023 roku

2023-01-24 11:56:25

3. Niedziela zwykła

1. Dziękuję osobom sprzątającym za porządki w kościele i za kwiaty. Proszę o sprzątanie w następnej kolejności takie osoby jak: Maria Skiba, Agnieszka Doktor, Patrycja Doktor, Barbara Pec, Lesław Pec. Bóg zapłać Pani Gospodyni i Panu Kazimierzowi za odśnieżanie ostatnio w sobotę.

2. Dziękuję bardzo za składkę inwestycyjną: 1960 zł.

3. Jutro, tj. w poniedziałek – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej w rejonie Dół i Wygoda od godz. 14.00. Bóg zapłać tym rodzinom, które ostatnio przyjęły kolędę i za ofiary. Niech Wam dobry Bóg wynagradza.

4. We wtorek – dokończenie kolędy w rejonie Wygoda w stronę Nowego Żmigrodu od godz. 14.00. w tym dniu wypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła, dzień modlitw za pracowników środków komunikacji społecznej, święto patronalne dziennikarzy. Po mszy św. będą wypominki roczne z Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

5. W środę wypada w święto Nawrócenia św. Pawła zakończenie  Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan; po mszy św. po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do pisania podziękowań i próśb nowennowych.

6.  W czwartek wypada wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

7.  W sobotę wypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.

8.  Dziś przeżywamy z woli papieża Franciszka 4. Niedzielę Słowa Bożego. Zachęceni jesteśmy do czytania tekstów biblijnych i kierowania się nimi w życiu.

9. Dzisiaj także wielkie kolędowanie w Nowym Żmigrodzie w Hali sportowej o godz. 18.00. Koncert kolęd będzie w wykonaniu zespołu wokalno-intrumentalnego znanego z występów corocznych od 20 lat w Rzeszowie: Jednego Serca, Jednego Ducha. Wstęp wolny. Na ten koncert zaprasza Pan Wójt i Pani Dyrektor GOKu w Nowym Żmigrodzie. Gdyby ktoś był chory i nie przyjmował kolędy w domu, to można umówić mnie indywidualnie po skończeniu wizyt duszpasterskich. Dziś także 22. dzień miesiąca, a więc na zakończenie mszy świ etych niedzielnych modlitwy i adoracja relikwii św. Jana Pawła II i modlitwy. Z uwagi na przeżywany dziś Dzień Dziadka, życzymy wszystkim dziadkom radości z faktu posiadania wnuków i wdzięczności z ich strony. Pamiętajmy o nich w modlitwie i o babciach wczoraj świętujących swój dzień, aby zdrowie, siły i potrzebne łaski były im dane, by cieszyć się wnukami i wnuczętami oraz służyć rodzinie.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zarówno Tygodnik katolicki Niedziela jak i Gość Niedzielny prezentują ciekawe tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Dzieciom i młodzieży życzę miłych i udanych ferii zimowych – dalszego ciągu.

PONIEDZIAŁEK (23 stycznia): + Irena Oleszczuk – int. od syna Jerzego z żoną;

WTOREK (24 stycznia): + Irena Oleszczuk – int. od chrześnicy Małgorzaty Tobiasz z rodziną;

ŚRODA (25 stycznia): + Aleksander, Zofia, Witold Krężel;

CZWARTEK (26 stycznia): + zm. z rodziny Ciomciów: + Wiktoria, Władysław, Józef, Marian;

PIĄTEK (27 stycznia): + Irena Oleszczuk – int. od chrześnicy Bogusławy Janas z rodziną;

SOBOTA (28 stycznia): + Michalina Gryziec (5 roczn. śm.);

NIEDZIELA (29 stycznia):

800: za parafian;

1100 : o zdrowie i błogosławieństwo Boże, o zgodę i miłość w rodzinie.