OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30. Niedziela zwykła, 24 października 2021 roku

2021-10-23 12:29:16

30. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo za sąsiadkom plebanii za sprzątanie kościoła, za złożone ofiary, zaś sąsiadom Pani Stanisławie i Państwu Dariuszowi i Małgorzacie Sochom wdzięczny jestem za prace ogrodnicze; strzyżenie żywopłotu, przycinanie drzewek i krzewów. Za prace przy szalowaniu umocnienia i wykonania schodów na cmentarzu dziękuję całej ekipie kilku osób na czele z panem Sołtysem i Panem Józefem Parylakiem. Aktywność wykazali: Pan Zdzisław z Panem Michałem. Bóg zapłać! Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Zofia Roman, Maria Gondek, Maria Nadymus.

2.  Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 1680 zł.

3.  Dziś Niedziela misyjna przeżywana w całym Kościele pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy. Składka na cele misyjne. Codziennie w Tygodniu misyjnym na nabożeństwie różańcowym będziemy modlić się za misjonarzy, zwłaszcza z naszej diecezji i polecać dzieła misyjne Kościoła.

4.  Za ławkami położyłem przygotowane kartki w kopertach w dwóch kategoriachna wypominki roczne i miesięczne. Proszę czytelnie wypełniać a potem przynosić do zakrystii. Także za ławkami są do wzięcia informacje o chorym o. Krystynie z zakonu franciszkańskiego ojców bernardynów z zachętą do ofiarności: Razem obudźmy ojca Krystyna! i numerem konta. Ten ojciec bernardyn przypisany do wspólnoty ojców bernardynów w Dukli a pochodzący z Toków, z parafii Nowy Żmigród od lipca jest w śpiączce a wybudzanie i rehabilitacja oraz opieka permanentna są bardzo drogie. O pomoc zwraca się rodzina ojca Krystyna.

5. We wtorek – wypominki roczne za naszych zmarłych będą wkomponowane w nabożeństwo różańcowe o 17.30.

6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.

7. W piątek – na nabożeństwie różańcowym niech się zgromadzą uczniowie klas: 7 i 8; spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

8. Do udziału w nabożeństwach różańcowych niech mobilizuje ustalony porządek:

w poniedziałek – uczniów klas: 1 i 2;

we wtorek – róże różańcowe;

w środę – uczniów klas: 3 i 4;

w czwartek – uczniów klas: 5 i 6;

w piątek – 7, 8 i młodzież ze szkół średnich oraz studenci;

w sobotę – Koło Gospodyń;

w niedzielę – wszyscy; całe rodziny.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; przypominam o dezynfekcji rąk i o maseczkach w kościele (są za ławkami)  i o porządkowaniu grobów zmarłych na cmentarzu.

PONIEDZIAŁEK (25 października): + zm. rodzice: Andrzej i Józefa Źrebiec; Barbara i Julian Słowik;

WTOREK (26 października): + Bronisława i Marian Budarz;

ŚRODA (27 października): + Jan Turcza (1 roczn. śm.);

CZWARTEK (28 października): w int. Solenizantów: Tadeusza Hyziaka i Tadeusza Źrebca (sołtysa) dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog., zdrowie i o opiekę św. Patrona i Matki Bożej;

PIĄTEK (29 października): + Jan Turcza – od kolegów syna Krzysztofa z OSP w Kątach;

SOBOTA (30 października): + Jan Turcza – od Urszuli i Mariana Mroczków;

NIEDZIELA (31 października):

800: za parafian;

1100 : + Franciszek, Antoni, Anna i Stanisław;

1400 : różaniec i msza św. w 55. roczn. ślubu Marii i Edwarda – dziękczynna za otrzymane łaski, o zdrowie i błogosławieństwo oraz dalszą opiekę MB.