OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30. Niedziela zwykła, 25 października 2020 r.

2020-10-24 10:53:09

30. niedziela zwykła

1.    Dziękuję serdecznie wyznaczonym osobom za czynności porządkowe w kościele. Bóg zapłać za kwiaty osobom sprzątającym i Nowożeńcom. W tym tygodniu ze względu na przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych i prace jesienne do wykonania, proszę o sprzątanie więcej osób: Magdalena Mroczka, Tadeusz Mroczka, Teresa Źrebiec, Maria Gondek, Maria Nadymus.

2.    Dziękuję za składkę inwestycyjną (1510 zł) i za pomoc misjom: 280 zł. Składka z przyszłej niedzieli – z Uroczystości Wszystkich Świętych będzie przeznaczona na potrzeby seminarium, gdyż będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

3.    W sobotę zapraszam z książeczkami wszystkie te dzieci, które uczęszczały systematycznie na różaniec i zbierały naklejki. Po mszy św. będzie dla nich realizacja nagród.

4.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w środę (28 października) – święto świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

5.    W piątekróżaniec i spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

6.    Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli i do spowiedzi codziennie pół godziny przed różańcem, a w sobotę od 17.00.

7.    W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, skromnie, inaczej, niż co roku, bez procesji na cmentarz. Msze święte świąteczne będą o 8.00, 11.00 i 14.00.

8.    Episkopat informuje o decyzji Penitencjarii Apostolskiej co do zyskiwania odpustów za zmarłych. Będzie to można czynić nie tylko od 1 do 8 listopada, ale przez  cały miesiąc poświęcony zmarłym. To duże dobrodziejstwo ze strony kościoła. Osoby starsze, chore, najbardziej narażone, zwolnione z uczestnictwa we Mszy św., będą mogły przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego zyskać odpust zupełny, ale wyzbywając się w domu przywiązania do najmniejszego grzechu, żeby zachować stan łaski uświęcającej. Powinny łączyć się duchowo z Kościołem i odmówić pobożnie Koronkę lub Liturgię Godzin za zmarłych. Są też zobowiązane do przeżycia Mszy św. oglądając w tv, Internecie lub słuchając z radia.

9.    Porządek aktywności różańcowej:

w poniedziałek – męskie róże różańcowe;

we wtorek – róże różańcowe kobiet;

w środę – dzieci od 0 do 6 klasy;

w czwartek – Parafialny Zespół Caritas;

w piątek kandydaci do bierzmowania z klas: 7 i 8;

w sobotę i w niedzielę dorośli z dziećmi i z całymi rodzinami.

10.                     Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych w kościele – u nas – do 35 osób, myślimy o transmisjach on-line.

11.                      Dziękuję naszym ministrantom, lektorom i rodzicom za wzięcie udziału w czuwaniu LSO ze św. Janem Pawłem II w czwartek, 22 października br. o godz. 18:00 w Jaśle u św. Stanisława BM.

12.                      Za ławkami na stoliku rozłożyłem, zamówione, wydrukowane specjalnie dla naszej parafii dwie kategorie wypominków: w oddzielnych kopertach są wypominki miesięczne (listopadowe) do zrealizowania we wszystkie powszednie dni – wieczory listopada w ramach różańca za zmarłych o 17.30 oraz wypominki roczne na wtorki w połączeniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego na cały rok. Od jakiegoś czasu w dobie pandemii nie ukazuje się tygodnik rodzin katolickich „Źródło”. Wydawnictwo św. Stanisława w Krakowie opracowało miesięcznik „Staś” dla dzieci po 8 zł. Jest ciekawa treść i piękna szata graficzna. Mogę zamówić, jeśli będzie zapotrzebowanie. Wspomniane wydawnictwo pomyślało też o młodzieży w formie aplikacji pod nazwą pentecostapp.pl – Życie na 100% spotkania o Duchu Świętym (16 opracowanych tematów pomagających indywidualnie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania).

13.                      We wtorek po Mszy św. będzie zbiórka ministrantów i lektorów.

PONIEDZIAŁEK (26 października): + Stanisława Leputa – int. od córki Marii z rodziną;

WTOREK (27 października): + Monika Bałon – int. od syna Michała z rodziną;

ŚRODA (28 października): + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (29 października): dziękczynna za otrzymane łaski o dalszą opiekę MB, o zdrowie i o błogosławieństwo Boże dla Aleksandry z okazji 36 roczn. Urodzin;

PIĄTEK (30 października): + Helena i Stanisław Warzecha;

SOBOTA (31 października): o dalszą opiekę MB, o zdrowie i o potrzebne łaski dla Piotra;

NIEDZIELA (1 listopada):

800: dziękczynna za otrzymane łaski i o dalszą opiekę MB, o zdrowie dla Tadeusza – z okazji Imienin;

1100 : za parafian;

1400: za zmarłych kapłanów, za zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.