OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30 niedziela zwykła, 29 października 2023 roku

2023-10-28 08:26:16

30. niedziela zwykła

1.  Dziękuję serdecznie wyznaczonym osobom za czynności porządkowe w kościele. Bóg zapłać za sprzątającym za ofiary. Na cmentarzu powstały schodki powyżej grobów do nowej alejki ułatwiające przejście z procesją. Bardzo dziękuję Panom: Janowi i Kamilowi Stosiom za ich wykonanie. Proszę o sprzątanie następujące osoby: Katarzyna Stańko, Halina Oczkowicz, Krystyna Mędrek, Barbara Sikora, Jolanta Olearska.

2.  Dziękuję za składkę, pomoc misjom. Składka z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będzie przeznaczona już na ogrzewanie.

3. We wtorek będzie zakończenie nabożeństw październikowych. Zapraszam z planszami wszystkie te dzieci, które uczęszczały systematycznie na różaniec i zbierały naklejki. Po mszy św. będzie dla nich realizacja nagród.

4. W środę w liturgii Kościoła wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte świąteczne będą o 8.00, 11.00 i o 14.00 z procesją na cmentarz i z wypominkami rocznymi za naszych zmarłych. Szansa zyskania odpustu zupełnego za naszych zmarłych od 1 do 8 listopada.

5.  Zachęcam do licznego udziału w różańcu za zmarłych codziennie o godz. 17.30 i we mszy św. Chcąc zyskać odpust, trzeba być do spowiedzi i Komunii Świętej. Na stoliku są specjalnie dla naszej parafii dwie kategorie wypominków: w oddzielnych kopertach są wypominki miesięczne (listopadowe) do zrealizowania we wszystkie powszednie dni – wieczory listopada w ramach różańca za zmarłych o 17.30 oraz wypominki roczne na wtorki w połączeniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego na cały rok.

6.  W czwartek – wypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. recytowane: rano o 7.30, 8.00 i śpiewana: o 18.00; wcześniej Nowenna i różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych (miesięcznych). W pierwszy czwartek, który wypada w tym tygodniu – w ramach nabożeństwa za zmarłych – będą modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7.  W pierwszy piątek miesiącaodwiedzę chorych od godz. 9.00. W kościele wystawienie Najśw. Sakram. i spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 17.30 różaniec za zmarłych z wyp. listopadowych i Msza św., a po niej spotkanie KSM.

8.  W pierwszą sobotę miesiąca od 17.15 na adoracji będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP za zniewagi: medytacją wynagradzającą i różańcem w tym wymiarze, a do tego dołączymy wypominki listopadowe na zmarłych. W tym dniu wypada liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza.

9.  Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, adoracja i modlitwy za powołanych do Służby Bożej w Kościele i o nowych głosicieli Dobrej Nowiny o zbawieniu. Różaniec wypominkowy i Msza św. o godz. 14.00.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

11. Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej docenia każdy gest dobroci i przejaw pomocy biednym, potrzebującym i dzieciom z ubogich rodzin. Tym razem zwraca się o pomoc w formie zbiórki do puszek w Uroczystość Chrystusa Króla na remont dwóch pawilonów w Ośrodku Caritas w Myczkowcach.

PONIEDZIAŁEK (30 października): w 40. roczn. Urodzin Aleksandry Kaczmarczyk, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o zdrowie, o dary Ducha Świętego i opiekę MB;

WTOREK (31 października): + Bogdan Roman – int. od siostry Ali z mężem;

ŚRODA (1 listopada):

8.00  : + Zofia i Augustyn Kudłacz;

11.00 : za parafian;

14.00 : + Franciszek Gierlicki – int. od córki z mężem i dziećmi;

CZWARTEK (2 listopada):

7.30 : w intencjach Ojca św.;

8.00 : za wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym i  za dusze w czyśćcu cierpiące;

18.00 : + Weronika i Marcin Piwowar.

PIĄTEK (3 listopada): + Stanisław i Maria Żarnowscy;

SOBOTA (4 listopada): + Franciszek Gierlicki – int. od syna Andrzeja z żoną;

NIEDZIELA (5 listopada):

8.00: Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierpiące;

11.00 : za parafian;

14.00: różaniec wypominkowy i msza św.: + Stanisław Żarnowski (8 roczn. śm.) i Kunegunda.