OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 30 Niedziela zwykła, Niedziela misyjna, 23 października 2022 roku

2022-10-22 16:01:28

30. Niedziela zwykła

1.  Dzięki składam wszystkim sprzątającym ostatnio za porządki w kościele i ofiary przy tej okazji, a także za dbałość o otoczenie świątyni. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Zofia Mania, Zofia Kazecka, Anna Piątek, Teresa Piwowar, Krystyna Gądek.

2.  Dziś Niedziela Misyjna pod hasłem: Będziecie moimi świadkami. Składka na misje.

3.  Dziękuję serdecznie za składkę inwestycyjną: 2102 zł i 1 euro.

4.  W dni powszednie – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5.  Bóg zapłać Panom: Michałowi i Zdzisławowi z synem za troskę o cmentarz i porządki tam uczynione także za nadsypanie ziemi pod wykonane ogrodzenie. Bardzo proszę o to, aby pilnować porządku, nie wrzucać sztucznych czy naturalnych kwiatów ani doniczek do kontenera, lecz zabierać do domu. Kontener jest tylko na wypalone znicze. Jest tam ostrzegająca tabliczka, przypominająca, żeby nie wrzucać tam swoich śmieci z domu przywiezionych w workach czy też luzem. Teraz, gdy mamy już też bramę cmentarną i barierkę przy schodach (wczoraj był montaż), czekamy jedynie na kilkanaście metrów siatki po lewej stronie w dół. Dziękuję firmie Pol-dam za te montażowe prace i za całość frontalnego ogrodzenia. W ten sposób jesteśmy przygotowani też wizualnie na cmentarzu do Uroczystości Wszystkich Św. i do procesji. Jeszcze pozostaje ważna kwestia: dbałość o czystość serca i dyspozycyjność do zyskiwania odpustów w trosce o wieczne zbawienie zmarłych.

6.  Kartki na wypominki w dwóch kategoriach: roczne i miesięczne (listopadowe) są pod chórem z prasą katolicką. Proszę je potem, zamawiając, przynosić do zakrystii do 2 listopada. Wtedy jest porządek i mogę je rozplanować na poszczególne dni listopada czy na każdy wtorek roku.

7.  We wtorek – w różaniec włączymy wypominki roczne za naszych zmarłych.

8.  W środę  w różaniec włączymy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam. Piszmy nadal podziękowania i prośby do MB.

9.  W czwartek na różaniec i mszę świętą oraz spotkanie zapraszam Radę Parafialną.

10. W piątek wypada święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. Po mszy św. obowiązkowy wyjazd dla młodzieży do Nowego Żmigrodu do sanktuarium bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika do udziału w czuwaniu i adoracji młodzieży z całego naszego dekanatu.

11. Zachęcam do uczestnictwa w różańcu każdego dnia. Trwając w tej modlitwie i praktyce Kościoła, tyle łask możemy wyprosić dla nas i dla naszych bliskich.

12. Czytajmy prasę katolicką.

13. Kalendarze misyjne są jeszcze do nabycia w Tygodniu Misyjnym, kiedy to na nabożeństwach różańcowych każdego dnia będziemy modlić się za misje i misjonarzy.

14. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i nowego tygodnia; zaś dzieciom i młodzieży wytrwałości w szkole.

PONIEDZIAŁEK (24 października): + Jan Źrebiec – int. od syna Stanisława z rodziną;

WTOREK (25 października): + Jan Źrebiec – int. od córki Danuty z rodziną;

ŚRODA (26 października): + Jan Źrebiec – int. od córki Teresy z rodziną;

CZWARTEK (27 października): + Jan Źrebiec – int. od córki Zofii z rodziną;

PIĄTEK (28 października): + Stanisława Leputa (3 roczn. śm.) – int. od syna Janusza;

SOBOTA (29 października): + Jan Socha, Katarzyna, Feliks i dusze w czyśćcu cierpiące.

NIEDZIELA (30 października):

800: w 32. roczn. ślubu Danuty i Andrzeja Doktorów – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błog. Boże i dalszą opiekę;

1100 : za parafian;

1400: różaniec i msza św.:  + Ks. Edward Stochla.