OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31. Niedziela zwykła, 30 października 2022 roku

2022-10-29 09:17:43

31. niedziela zwykła

1.  Dziękuję serdecznie wyznaczonym osobom za czynności porządkowe w kościele. Bóg zapłać za sprzątającym za ofiary. Proszę o sprzątanie następujące osoby: Helena Kazecka, Aleksandra Forystek, Dorota Piwowar, Robert Piwowar, Agata Grzywacz.

2.  Dziękuję za składkę, pomoc misjom. Składka z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będzie przeznaczona już na ogrzewanie.

3.  Jutro będzie zakończenie nabożeństw październikowych. Zapraszam z planszami wszystkie te dzieci, które uczęszczały systematycznie na różaniec i zbierały naklejki. Po mszy św. będzie dla nich realizacja nagród.

4.  W liturgii Kościoła wypada we wtorekUroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte świąteczne będą o 8.00, 11.00 i o 14.00 z procesją na cmentarz i z wypominkami rocznymi za naszych zmarłych. Szansa zyskania odpustu zupełnego za naszych zmarłych od 1 do 8 listopada.

5.  Zachęcam do licznego udziału w różańcu za zmarłych codziennie o godz. 17.30 i we mszy św. Chcąc zyskać odpust, trzeba być do spowiedzi i Komunii Świętej. Na stoliku rozłożyłem, zamówione, wydrukowane specjalnie dla naszej parafii dwie kategorie wypominków: w oddzielnych kopertach są wypominki miesięczne (listopadowe) do zrealizowania we wszystkie powszednie dni – wieczory listopada w ramach różańca za zmarłych o 17.30 oraz wypominki roczne na wtorki w połączeniu z Koronką do Miłosierdzia Bożego na cały rok.

6.  W środę – wypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze św. recytowane: rano o 7.30, 8.00 i śpiewana: o 18.00; wcześniej Nowenna i różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych (miesięcznych).

7.  W pierwszy czwartek, który wypada w tym tygodniu – w ramach nabożeństwa za zmarłych – będą modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8.   W pierwszy piątek miesiącawe wspomnienie św. Karola Boromeusz odwiedzę chorych od godz. 9.00. W kościele wystawienie Najśw. Sakram. i spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 17.30 różaniec za zmarłych z wyp. listopadowych i Msza św., a po niej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

9. W pierwszą sobotę miesiąca od 17.15 na adoracji będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP za zniewagi: medytacją wynagradzającą i różańcem w tym wymiarze, a do tego dołączymy wypominki listopadowe na zmarłych.

10.  Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, adoracja i modlitwy za powołanych do Służby Bożej i o nowych głosicieli Dobrej Nowiny o zbawieniu. Różaniec wypominkowy i Msza św. o godz. 14.00.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

12. Pan Wójta Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara informuje mieszkańców o możliwości zgłaszania zapotrzebowania na węgiel w ramach zakupu preferencyjnego. Zainteresowani są proszeni o kontakt telefoniczny lub osobisty w tej sprawie.

13. Harmonogram pracy w dalszym etapie postępującej sprawy rozwoju budowy zbiornika wodnego Kąty – Myscowa jest zamieszczony w naszej gablotce przy wejściu. Proszę się zapoznać.

14. Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej docenia każdy gest dobroci i przejaw pomocy biednym, potrzebującym i mieszkańcom Ukrainy. Tym razem zwraca się o pomoc w ramach zbiórki trwałej żywności, jak: konserwy, kasza, płatki, ryż, herbata i środki czystości dla Polaków na Ukrainie jak i tamtejszych rdzennych mieszkańców. O tę zbiórkę ma się zatroszczyć Szkolne Koło Caritas.

15. Pan Sołtys oferuje jabłka dla seniorów. Odbierać je można przy kółku rolniczym.

PONIEDZIAŁEK (31 października): + Stanisława Leputa – int. od syna Janusza;

WTOREK (1 listopada):

800  : + Zdzisława i Marian Krężel, Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące; 1100 : za parafian; 1400 : + Bogusław Wokurka;

ŚRODA (2 listopada):

730 : w intencjach Ojca św.; 800 : za wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym;  1800 : + Jan Socha i dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (3 listopada): + Apolonia, Józef, Weronika, Marcin;

PIĄTEK (4 listopada): + Stanisław i Maria Żarnowscy;

SOBOTA (5 listopada): + Władysław i Elżbieta Wielgosz;

NIEDZIELA (6 listopada):

800: + Jan Źrebiec – int. od całej rodziny Stosiów;

1100 : + Augustyn i Zofia Kudłacz;

1400: różaniec wypominkowy i msza św. za parafian.