OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31. Niedziela zwykła, 31 października 2021 roku

2021-10-30 11:03:46

31. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo całej ekipie kilku osób na czele z panem Sołtysem i Panem Józefem Parylakiem za wykonanie schodów na cmentarzu po prawej stronie i kilku schodków po lewej stronie u samej góry. To ułatwi przechodzenie i przebieg procesji. Jeszcze powstanie alejka do góry prowadząca. Ciąg dalszy ogrodzenia decyzją Rady Parafialnej powstanie jednak już w nowym roku. Bóg zapłać grupie sprzątającej za porządki w kościele i za ofiary na kwiaty oraz za demontaż dekoracji różańcowej. Podziękowanie dla Pani Katechetki, bo dzielnie pokierowała tymi pracami, jak też zamówiła okazałe chryzantemy do dekorowania ołtarza na listopad. Dziękuję serdecznie też strażakom za prace przy plebanii pięknie i solidnie wykonane. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Monika Roman, Maria Wójcik, Monika Kostrząb, zaś do mycia okien: Maria Bilska, Maria Żarnowska, Krystyna Rak.

2. Zakończyliśmy Tydzień Misyjny. Dzisiaj kończymy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Kto ani raz albo mało razy był na różańcu, niech przyjdzie dzisiaj na zakończenie. Realizacja nagród dla dzieci codziennie uczęszczających i piszących ten list dla Maryi będzie po różańcu, przed mszą św. Szkoda tylko, że niewiele tych dzieci tak systematycznie i wytrwale uczęszczało na różaniec codziennie, a młodzieży jeszcze mniej. Jednakże gratuluję tym wytrwałym dzieciom i osobom dorosłym, starszym.

3. Jutro wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte świąteczne w naszym kościele będą tak, jak w niedzielę. Po tej mszy św. o 14.00 – będzie procesja na cmentarz za zmarłych.

4.  Za ławkami położyłem przygotowane kartki w kopertach w dwóch kategoriachna wypominki roczne i miesięczne. Proszę czytelnie wypełniać a potem przynosić do zakrystii. Wypominki będą wkomponowane w różaniec przed msz o 17.30 w dni powszednie, zaś w niedziele o 14.00. Także za ławkami są do wzięcia informacje o chorym o. Krystynie z zakonu franciszkańskiego ojców bernardynów z zachętą do ofiarności: Razem obudźmy ojca Krystyna! i numerem konta. Ten ojciec bernardyn przypisany do wspólnoty ojców bernardynów w Dukli a pochodzący z Toków, z parafii Nowy Żmigród od lipca jest w śpiączce a wybudzanie i rehabilitacja oraz opieka permanentna są bardzo drogie. O pomoc zwraca się rodzina ojca Krystyna.

5. We wtorek – wypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym Dniu Zadusznym będą msze św.: o 8.00, 9.00 i 18.00. i czytane będą już świeże wypominki roczne za naszych zmarłych wkomponowane w nabożeństwo za zmarłych tu w kościele o 17.30.

6. 1 listopada po południu, 2 listopada i codziennie do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne za jedną osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami a w następnych dniach listopada – odpusty cząstkowe. Chciejmy zadbać o nasze wnętrze, o stan łaski uświęcającej i pobożne nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii św. w intencji tego zmarłego. Niech te dni nas mobilizują do obecności w kościele i na cmentarzu i do uświęcania siebie oprócz pomocy modlitewnej naszym zmarłym. W gablocie parafialnej przy wejściu są szczegółowe informacje dotyczące zyskiwania odpustów w tych dniach.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwy z racji tych dni będą połączone z różańcem za zmarłych przed mszą św

8. W pierwszy piątek miesiąca – odwiedzę chorych w domach od godz. 9.00; spowiadał będę od godz. 17.00. w tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. w tytm dniu niech zostaną uczniowie klasy 7 na spotkanie dla nich jako kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9.  W pierwszą sobotę początek nabożeństwa o godz. 17.15: adoracja i medytacja pierwszosobotnia oraz różaniec wynagradzający.

10. Za tydzień: pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów i nasze seminarium oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne; zmiana tajemnic różańcowych; składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; przypominam o dezynfekcji rąk i o maseczkach w kościele (są za ławkami)  i o wrzucanie wypalonych zniczy z grobów zmarłych na cmentarzu do kontenera, który temu służy.

12.  Przeżyjmy pięknie, godnie i pobożnie ten czas szczególny. Niech temu towarzyszy refleksja o jakości naszego życia i o pragnieniu nieba.

PONIEDZIAŁEK (1 listopada):

800: + zm. rodzice z obu stron z rodzin Kostrząbów i Piwowarów;

1100: za parafian żyjących i zmarłych;

1400: + Stanisław Wokurka;

WTOREK (2 listopada):

800: za wszystkich wiernych zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące;

900: w intencjach Ojca Świętego;

1800: + Feliks Rak (40 roczn. śm.) i Katarzyna;

ŚRODA (3 listopada): + Katarzyna, Franciszek, Jan z rodziny Żarnowskich; Wiktor, Michał, Joanna, Jarmoluk i Jan Żarnowski;

CZWARTEK (4 listopada): + Kunegunda Parylak (roczn. śm.); Jakub Parylak – z int. Celiny;

PIĄTEK (5 listopada): + Maciej i Weronika Leśniak;

SOBOTA (6 listopada): + Antoni Źrebiec (30 roczn. śm.);

NIEDZIELA (7 listopada):

800: + Zofia i Augustyn Kudłacz;

1100 : za parafian;

1400 : różaniec za zmarłych i msz św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach rocznych i listopadowych.