OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 31. Niedziela zwykła, 5 listopada 2023 roku

2023-11-04 11:06:00

31. niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać sprzątającym ostatnio za czynności porządkowe w naszym kościele i za ofiary. Proszę teraz o sprzątanie następujące osoby: Małgorzata Źrebiec, Irena Janas, Maria Cyran, Małgorzata Tobiasz, Irena Jędo.

2.  Dziękuję za składkę z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z przeznaczeniem na ogrzewanie: 2080 zł.

3.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, list pasterski. Po mszach świętych o 8.00 i 11.00 – zmiana tajemnic różańcowych,  modlitwy za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne włączymy w Różaniec wypominkowy o godz. 14.00, a po nim Msza św.

4.  We wtorekwypominki roczne za naszych zmarłych. Szansa zyskania odpustu zupełnego za naszych zmarłych do 8 listopada. W tym dniu po mszy św. z Radą Parafialną pragnę się zastanowić nad zniszczeniami na cmentarzu i powoli podsumować ten pracowity i obfity rok.

5.  W środę Nowenna i różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych (miesięcznych).

6.  W czwartek  – wypada święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie.

7.  W pierwszy wypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

8.  W sobotę we wspomnienie św. Marcina, bpa – wypada święto narodowe kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Robert Bielecki, proboszcz parafii w Krempnej. Po mszy św. będzie mini-koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Witka Mroczki jak w latach poprzednich i deklamacja wierszy o Ojczyźnie przez uczennice naszej szkoły. Na ten dzień modlitwy za Ojczyznę – wywieśmy flagi.

9.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu planowany jest KONCERT PATRIOTYCZNY Jednego Serca, Jednego Ducha o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Samoklęskach. Na to wydarzenie zaprasza: parafia pw. św. Marii Magdaleny w Samoklęskach, Wójt Gminy Osiek Jasielski, GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim. Wstęp wolny.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

11. W zakrystii są wciąż do nabycia kalendarze rolnicze i misyjne.

12. Pojawiają się chętni z grona młodzieży zwłaszcza KSM na wyjazd do Rzeszowa na Diecezjalny Dzień Młodzieży – pod hasłem Uczta Królewska. Ogłaszałem to wydarzenie. Koszt: 20 zł i wyjazd z rynku w Nowym Żmigrodzie o godz. 10.00 pod opieką dekanalnego duszpasterza młodzieży w Niedzielę Chrystusa Króla, tj. 26 listopada. Potrzebna pisemna zgoda rodziców.

PONIEDZIAŁEK (6 listopada): dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i o opiekę MB dla Waldemara z okazji 30. rocznicy Urodzin;

WTOREK (7 listopada): + Antoni Źrebiec (32 roczn. śm.) i zm. z rodziny;

ŚRODA (8 listopada): zmarłe rodzeństwo z rodziny Źrebców;

CZWARTEK (9 listopada): + Władysław i Elżbieta Wielgosz;

PIĄTEK (10 listopada): + Katarzyna, Franciszek, Karol i Jan Żarnowscy;

SOBOTA (11 listopada):

1100: 1/o pomyślność dla naszej Ojczyzny i wszelkie łaski dla wszystkich nas, Polaków; 2/+ Jan Mroczka – int. od syna Marka z rodziną;

1800: + Franciszek Gierlicki – int. od Danuty i Antoniego Gierlickich;

NIEDZIELA (12 listopada):

800: + Stanisław Żarnowski (1 roczn. śm.);

1100 : w int. ks. Grzegorza – z okazji Imienin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i o opiekę MB;

1400: różaniec wypominkowy i msza św. za parafian.