OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 32. Niedziela zwykła, 12 listopada 2023 roku

2023-11-11 10:05:38

32. niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo sprzątającym ostatnio za czynności porządkowe w kościele  i za ofiary. Proszę teraz o sprzątanie następujące osoby: Grażyna Ciekielska, Elżbieta Paty, Agnieszka Lisowska, Małgorzata Rozkoszny, Maria Janas. Dziękuję serdecznie za kolejne porządki uczynione na cmentarzu Panu Zdzisławowi z synem i Panu Michałowi. Serdeczna prośba o to, by chryzantemy z grobów składować potem obok kontenera.

2.  Bóg zapłać Witkowi i grupce młodzieży z naszej szkoły za ten wczorajszy koncert patriotyczny. Dzięki temu też w podniosłym nastroju przeżyliśmy 105. roczn. odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziś koncert zespołu Jednego Serca, Jednego Ducha w kościele w Samoklęskach o 18.00. Dziś też przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich – w związku z tym dziś do puszek zbiórka po mszach św. na to cenne wsparcie tych inicjatyw. Różaniec wypominkowy i Msza św. dziś o godz. 14.00.

3. Jutro 13. dzień miesiąca. Modlimy się za Kościół, papieża i Ojczyznę. Będzie to też wspomnienie pierwszych polskich pięciu braci męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4.  We wtorekwypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych (miesięcznych), które realizujemy codziennie i systematycznie.

6.  W piątek  wypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej i modlitwy do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. s. Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca.

7.  W sobotę – wypada święto błogosławionej Karoliny, dziewicy i męczennicy. Na celebrację dla młodzieży, czyli na różaniec z bł. Karoliną o 17.30 i Mszę św. oraz zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas: 7 i 8.

8.  W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne KSM, Akcji Katolickiej, młodzież weźmie udział w obchodach Diecezjalnego Dnia Młodzieży w katedrze pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby i pod hasłem: „Królewska Uczta”. To spotkanie, na które zaprasza młodzież nasz Ks. Bp Jan Wątroba będzie to czas modlitwy, uwielbienia, tańca i dobrej zabawy. Wyjazd do katedry dofinansowany przez Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie odbędzie się 26 listopada o godz. 10.00 pod opieką dekanalnego duszpasterza młodzieży, wikariusza w Nowym Żmigrodzie. Z każdej parafii powinna zostać wysłana przynajmniej 5-osobowa delegacja. Liczymy tu nade wszystko na wzorową frekwencję.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Tygodnik Niedziela zawiera szerokie spojrzenie na rozwodników w Kościele. Są to refleksje posynodalne. Z Gościa Niedzielnego można się dowiedzieć, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowy z watykanistą i z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego wydarzenia.

PONIEDZIAŁEK (13 listopada): + Franciszek Źrebiec (5 roczn. śm.), Katarzyna, Antoni i Wiktoria;

WTOREK (14 listopada): + Dorota Ziomek (4 roczn. śm.), Adam, Bronisława, Władysław;

ŚRODA (15 listopada): + Franciszek Gierlicki – int. od Jana i Jadwigi Parylaków z rodz.;

CZWARTEK (16 listopada): + Stanisław Pec (4 roczn. śm.);

PIĄTEK (17 listopada): + Franciszek Gierlicki – int. od rodz.: Wokurka, Paluch, Ziomek, Pisarczyk;

SOBOTA (18 listopada): + Stanisław Ciekielski;

NIEDZIELA (19 listopada):

800: + Edward i Stanisława Leśniak;

1100 : za parafian;

1400: różaniec wypominkowy i msza św. za zmarłych: + Maria i Jan Żarnowscy (roczn. śm.)