OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 32. Niedziela zwykła, 6 listopada 2022 roku

2022-11-05 22:25:30

32. niedziela zwykła

1.  Bóg zapłać sprzątającym ostatnio za czynności porządkowe w naszym kościele a Helenie Kazeckiej, Dorocie Piwowar i Robertowi Piwowarowi za ofiary. Proszę teraz o sprzątanie następujące osoby: Zofia Źrebiec, Karolina Żak, Małgorzata Stoś, Stanisława Kornel, Barbara Żarnowska.

2.  Dziękuję za składkę z Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z przeznaczeniem na ogrzewanie.

3.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca – składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, adoracja i modlitwy za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszach świętych o 8 i 11 – zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec wypominkowy i Msza św. dziś o godz. 14.00.

4.  We wtorekwypominkami roczne za naszych zmarłych. Szansa zyskania odpustu zupełnego za naszych zmarłych do 8 listopada. W tym dniu o godz. 11 – Odpust w Desznicy. Wieczorem: po mszy św. - spotkanie dla wolontariuszek Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W środę – wypada święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie, wcześniej Nowenna i różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych (miesięcznych).

6.  W czwartek  wypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.

7. W pierwszy we wspomnienie św. Marcina, bpa – wypada święto narodowe kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Grzegorz Kamiński, proboszcz parafii św. Anny w Ropczycach-Chechłach, pochodzący z Cieklina. Po mszy św. będzie mini-koncert pieśni patriotycznych.

8. W sobotę wypada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i Doktora Kościoła.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

10. Pomoc Ukrainie w ramach zbiórki trwałej żywności, jak: konserwy, kasza, płatki, ryż, herbata i środki czystości dokonuje się w szkole w tym miesiącu przez uczniów ze Szkolnego Koła Caritas.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich, więc tym bardziej uczniowie powinni zdobyć się na przyniesienie do szkoły darów na rzecz Polaków i rdzennych mieszkańców Ukrainy. Będzie to 13 dzień miesiąca – czyli dzień modlitwy za Kościół, papieża i Ojczyznę. W tamtym roku gościliśmy na sumie chór Laurenti z Warzyc. A tym razem na sumie będzie mini-spektakl o MB Płaczącej z La Salette z okazji 110 rocznicy Jej Orędzia. Odtwórcami ról będą osoby należące do Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej z s. Iwoną Józefiak. Serdecznie zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK (7 listopada): + Stanisława Leputa – int. od męża;

WTOREK (8 listopada): + Antoni Źrebiec (31 roczn. śm.);

ŚRODA (9 listopada): + Władysław i Elżbieta Wielgosz;

CZWARTEK (10 listopada): + Tadeusz Ciomcia;

PIĄTEK (11 listopada) o 1100: 1/o pomyślność dla naszej Ojczyzny i wszelkie łaski dla wszystkich nas, Polaków; 2/o potrzebne łaski dla Kacpra – z int. matki chrzestnej; o 1800: + Jan Mroczka;

SOBOTA (12 listopada): + Feliks Rak (41 roczn. śm.) i Katarzyna;

NIEDZIELA (13 listopada):

800: + Jan Źrebiec;

1100 : + Franciszek Źrebiec (4 roczn. śm.), Katarzyna, Antoni i Wiktoria;

1400: różaniec wypominkowy i msza św. za parafian.