OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 32. Niedziela zwykła, 7 listopada 2021 roku

2021-11-06 16:40:35

32. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo grupie sprzątającej za porządki w kościele i za ofiary na kwiaty oraz za tym osobom, które umyły okna. Dziękuję serdecznie sąsiadowi – Panu Darkowi za prace na plebanii wykonane. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Gabriela Olchawa, Dorota Wokurka, Marzena Kopa.

2.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca: składka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; adoracja, modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zmiana tajemnic różańcowych.

3.  W następną niedzielę na sumie i po mszy św. będziemy gościć Pana Profesora wraz z chórem. Koncerty pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Laurenti pod dyrygenturą Pana mgra Mateusza Gałuszki i przy akompaniamencie Bartłomieja Tyburowskiego pomogą nam utrzymać ten patriotyczny niepodległościowy klimat, który będziemy odczuwać już 11 listopada o godz. 11.00 w czasie mszy św., po skończeniu której będzie mini-koncert pieśni w wykonaniu naszego parafianina Witolda Mroczki i wierszy o Ojczyźnie, w wykonaniu naszych uczniów. 11 listopada jako święto narodowe – rocznicy odzyskania niepodległości i wspomnienie św. Marcina, biskupa z Tours – jest dniem wolnym.

4.  Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich i XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Solidarni z Libanem. Zachęcam do ofiarności.

5.  Wypominki są każdego dnia w tym miesiącu wkomponowane w różaniec przed mszą o 17.30 w dni powszednie, zaś w niedziele o 14.00.

6.  We wtorek – czytane będą świeże wypominki roczne za naszych zmarłych wkomponowane w nabożeństwo za zmarłych o 17.30.; w tym dniu wypada święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie. Po mszy św. – spotkanie osób należących do Parafialnego Zespołu Caritas.

7.  W środę – wypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła i nowenna połączona z wypominkami przed mszą św.

8.  Codziennie w listopadzie można zyskiwać odpusty zupełne za jedną osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami. Chciejmy korzystać z tego daru Kościoła i Stolicy Apostolskiej, ofiarowujmy Komunię św. w intencji jednego zmarłego, zyskując odpust. Niech te dni nas mobilizują do obecności w kościele i na cmentarzu i do uświęcania siebie, oprócz pomocy modlitewnej naszym zmarłym.

9.  W piątek – wypada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, po mszy św. – spotkanie KSM.

10.   W sobotę – wypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pięciu braci męczenników i dzień modlitw za papieża, Kościół i Ojczyznę.

11.   Zachęcam do czytania prasy katolickiej; przypominam o dezynfekcji rąk i o maseczkach w kościele (są za ławkami)  i o wrzucanie wypalonych zniczy z grobów zmarłych na cmentarzu do kontenera, który temu służy.

PONIEDZIAŁEK (8 listopada): + Maria i Stanisław Żarnowscy;

WTOREK (9 listopada): + Walenty, Kunegunda i Helena Gondek;

ŚRODA (10 listopada): + Michał, Maria i Kunegunda Leśniak; Józefa i Józef Piwowar;

CZWARTEK (11 listopada): 11.00 za Ojczyznę, 18.00: + Kunegunda i Stanisław Żarnowski (6 roczn. śm);

PIĄTEK (12 listopada): + Maria, Józef i zmarli z rodziny;

SOBOTA (13 listopada): + Franciszek Źrebiec (3 roczn. śm.);

NIEDZIELA (14 października):

800: o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB na niwie kapłańskiego życia dla Ks. Grzegorza z okazji Urodzin i Imienin;

1100 : za parafian;

1400 : różaniec za zmarłych i msza św.: + Jan Turcza – od uczestników pogrz.