OGŁOSZENIA PARAFIALNE 32. Niedziela zwykła, 8 listopada 2020 roku

2020-11-07 09:40:17

32. niedziela zwykła

1.    Dziękuję serdecznie sprzątającym ostatnio za czynności porządkowe w kościele i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Maria Bilska, Monika Kostrząb i Maria Żarnowska.

2.    Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku mamy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych w Republice Środkowoafrykańskiej. W ramach tej akcji corocznej Pomoc Kościołowi w potrzebie w niedzielę będzie zbiórka do puszek.

3.    W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

4.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (9 listopada) święto poświęcenia bazyliki laterańskiej w Rzymie;

- we wtorek (10 listopada) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła;

- w środę (11 listopada) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i 102. Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę;

- w czwartek (12 listopada) wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika;

- w piątek (13 listopada) wspomnienie św. polskich braci męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

5.    W piątekspotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

6.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania transmisji. Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę wiernych w kościele – myślimy o transmisjach on-line od narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę i najbliższe niedziele o godz. 11.00. W związku z tym bardzo serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Źrebcowi za zorganizowanie i transmitowanie.

7.    Z inicjatywy Koła Gospodyń otrzymamy wkrótce darmowe chryzantemy do kościoła do ołtarzy, jak i na cmentarz na groby naszych zmarłych. Serdeczne Bóg zapłać składamy!

8.    We wtorek po Mszy św. będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w związku z planowanym na przyszłą niedzielę Światowym Dniem Ubogich.

PONIEDZIAŁEK (9 listopada): + Stanisław Parylak;

WTOREK (10 listopada): + Monika Bałon – int. od córki Genowefy;

ŚRODA (11 listopada): 11.00 – za Ojczyznę; 18.00 – + Anna i Józef;

CZWARTEK (12 listopada): + Dorota Ziomek (1 roczn. śm.);

PIĄTEK (13 listopada): + Franciszek Źrebiec (2 roczn. śm.) i zm. z rodziny;

SOBOTA (14 listopada): + Franciszek Warzecha;

NIEDZIELA (15 listopada):

800: za parafian;

1100 : dziękczynna za otrzymane łaski i o dalszą opiekę MB, o zdrowie dla ks. Grzegorza – z okazji Urodzin i Imienin;

1400: dziękczynna za otrzymane łaski i o dalszą opiekę MB, o zdrowie dla Ewy, Janusza i ich synów: Piotra i Marcina.