OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 33. Niedziela zwykła, 13 listopada 2022 roku

2022-11-12 11:03:55

33. niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo sprzątającym ostatnio za czynności porządkowe w kościele  i za ofiary. Proszę teraz o sprzątanie następujące osoby: Zofia Leputa, Wioleta Źrebiec, Krystyna Piwowar, Grzegorz Źrebiec, Elżbieta Mlicka. Dziękuję serdecznie za kolejne porządki uczynione na cmentarzu Panu Michałowi i Panu Zdzisławowi z synem.

2.  Dziś 13. dzień miesiąca. Modlimy się za Kościół, papieża i Ojczyznę. Na sumie będzie mini-spektakl o MB Płaczącej z La Salette z okazji 110. rocznicy działalności saletynów w Polsce i 176. rocznicy Objawienia Maryi w La Salette. Odtwórcami ról będą osoby należące do Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej. Serdecznie zapraszamy! Dziś też przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich – w związku z tym dziś do puszek zbiórka po mszach św. na to cenne wsparcie tych inicjatyw. Ponadto już na adwent z myślą o ubogich, otrzymaliśmy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej torby miłosierdzia. Parafialny Zespół Caritas dorosłych wraz ze mną radzi, aby do wystawionego kosza, kto ma życzenie, przynosić dary na Ukrainę, w postaci tych produktów dłuższej trwałości, które zbierają dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w obu budynkach szkolnych, o której to akcji charytatywnej była już mowa. Bądźmy otwarci na tę inicjatywę. Różaniec wypominkowy i Msza św. dziś o godz. 14.00.

3.  We wtorekwypominki roczne za naszych zmarłych.

4.  W środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych (miesięcznych), które realizujemy codziennie i systematycznie.

5.  W czwartek  wypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

6.  W piątek – wypada święto błogosławionej Karoliny, dziewicy i męczennicy. Na celebrację dla młodzieży, czyli na różaniec z bł. Karoliną i Mszę św. oraz modlitwy do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. s. Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas: 7 i 8.

7.  W niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego i duszpasterskiego, święto patronalne KSM, Akcji Katolickiej. Młodzież w tym dniu ma wziąć udział w obchodach Diecezjalnego Dnia Młodzieży w katedrze pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby i pod hasłem: „Królewska Uczta” To spotkanie, na które zaprasza młodzież nasz Ks. Bp Jan Wątroba będzie to czas modlitwy, uwielbienia, tańca i dobrej zabawy. Zapisy w parafii i wyjazd do katedry dofinansowany przez Urząd Gminy w Nowym Żmigrodzie odbędzie się w przyszłą niedziele pod opieką dekanalnego duszpasterza młodzieży, którym został mianowany ks. Jarosław Młodecki, wikariusz w Nowym Żmigrdzie. Kontakt znaleźć można na nowej stronie internet. duszp. młodzieży: www.młodzież.rzeszow.pl. Z każdej parafii powinna zostać wysłana przynajmniej 5-osobowa delegacja. Liczymy tu nade wszystko na wzorową frekwencję KSM i kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawostek.

PONIEDZIAŁEK (14 listopada): + Walenty, Kunegunda, Helena, Jan z rodziny Gondków;

WTOREK (15 listopada): + Edward Leputa – int. od Stanisława i Kazimiery Leputów;

ŚRODA (16 listopada): + Stanisław Pec (3 roczn. śm.);

CZWARTEK (17 listopada): + Paweł Źrebiec;

PIĄTEK (18 listopada): z Róży Marii Źrebiec – za zmarłe członkinie;

SOBOTA (19 listopada): o zdrowie, opiekę Maryi i Boże błogosławieństwo na niwie kapłańskiego życia dla ks. Grzegorza Nagiego z okazji Urodzin i Imienin;

NIEDZIELA (20 listopada):

800: za parafian;

1100 : w 40. roczn. ślubu Czesławy i Zbigniewa – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

1400: różaniec wypominkowy i msza św. za zmarłych z wypominków rocznych i listopadowych (miesięcznych).