OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 33. Niedziela zwykła, 14 listopada 2021 roku

2021-11-13 12:36:41

33. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo za porządki w kościele i za ofiary na kwiaty Bóg zapłać Panu Andrzejowi za prace na plebanii wykonane. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Katarzyna Władyka, Teresa Kubicka, Danuta Żarnowska.

2.  Dziś z woli papieża Franciszka przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich i XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Solidarni z Libanem. Na ten cel będzie zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę – decyzją przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – abpa Stanisława Gądeckiego i nasza składka inwestycyjna jak zawsze w 3. niedzielę miesiąca.

3.  Dziś także na sumie i po mszy św. będzie zapowiadany już dwukrotnie koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Laurenti z Warzyc pod dyrygenturą Pana mgra Mateusza Gałuszki i przy akompaniamencie Bartłomieja Tyburowskiego To nam pomoże utrzymać ten patriotyczny niepodległościowy klimat, który trwa już od 11 listopada od naszej mszy za Ojczyznę i  mini-koncercie pieśni w wykonaniu naszego parafianina Witolda Mroczki i wierszy o Ojczyźnie, zadeklamowanych przez naszych uczniów w to święto narodowe.

4.  Wypominki realizujemy nadal każdego dnia w tym miesiącu wkomponowane w różaniec przed mszą o 17.30 w dni powszednie, zaś w niedziele o 14.00.

5.  We wtorek zaś czytane są naszym zwyczajem wypominki roczne za naszych zmarłych wkomponowane w nabożeństwo za zmarłych o 17.30.

6.  W środę – wypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej i nowenna połączona z wypominkami przed mszą św.

7.  W czwartek – przeżywać będziemy wypominki w innej formie – wszak będzie to modlitweny wieczór z młodzieżą, kandydatami do sakramenu bierzmowania z klas: 7 i 8, z racji święta bł. Karoliny, dziewicy i męczennicy, Patronki naszej diecezji, Patronki młodzieży, Ruchu Czystych Serc i KSM. będzie to celebracja dla młodzieży zamiast spotkania.

8.  W piątek – z racji 19. dnia miesiąca – będzie nowenna do świętych Patronów naszej diecezji adoracja relikwii św. s. Faustyny na zakończenie liturgii.

9.  W sobotę wypada wspomnienie św. o. Rafała Kalinowskiego.

10.   Następna niedziela to będzie ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 36. Światowy Dzień Młodzieży przeżywany pod hasłem: Wstań świadczyć jak Karolina w nawiązaniu do święta Patronki młodzieży i czuwania modlitewnego. W tym dniu ministranci, lektorzy i KSM-owicze mogą pojechać z Nowego Żmigrodu na dekanalną pielgrzymkę do katedry rzeszowskiej na mszę św. z ks. biskupem Edwardem na godz. 12.00. o tym informuje dekanalny duszpasterz młodzieży: ks. Witold Pazdan, tamtejszy wikariusz.

11.   Codziennie w listopadzie można zyskiwać odpusty zupełne za jedną osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami.

12.   Każdy kto chce w ramach V Dnia Ubogiego samemu przygotować dary dla ubogich może zgłosić się do mnie po torbę miłosierdzia od Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

13.   Zachęcam do czytania prasy katolickiej; przypominam o dezynfekcji rąk i o maseczkach w kościele (są za ławkami).

PONIEDZIAŁEK (15 listopada): + Elżbieta, Franciszek i zm. z rodziny;

WTOREK (16 listopada): + Stanisław Pec (2 roczn. śm.);

ŚRODA (17 listopada): + Zofia Parylak – od Urszuli i Józefa Parylaków;

CZWARTEK (18 listopada): + Zofia Parylak – od Alfredy i Tadeusza Mroczków;

PIĄTEK (19 listopada): + Zofia Parylak – od córki Marii z mężem;

SOBOTA (20 listopada): + Zofia Parylak – od syna Jana z żoną Jadwigą;

NIEDZIELA (21 października):

800: za parafian;

1100 : dziękczynna w 30. roczn. ślubu Ryszarda i Małgorzaty o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Jubilatów;

1400 : różaniec za zmarłych i msza św.: + Helena Ozga