OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33. Niedziela zwykła, 15 listopada 2020 roku

2020-11-14 10:36:29

33. niedziela zwykła

Link do transmisji https://youtu.be/M60m-7qJDJA

1.    Składam serdecznie podziękowanie sprzątającym ostatnio za czynności porządkowe w kościele i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu proszę o zadbanie o porządek następne osoby: Krystyna Rak, Gabriela Olchawa, Dorota Wokurka.

2.    Dziś składka inwestycyjna w naszej parafii. Jednocześnie jest to IV Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek skierował orędzie na tę okoliczność. Hasłem są słowa: Wyciągnij rękę do ubogiego. Formy pomocy ubogim zostały zgodnie z zaleceniami Caritas omówione na spotkaniu ostatnio.

3.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- we wtorek (17 listopada) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- w środę (18 listopada) wspomnienie bł. Karoliny Kózki, dziewicy i męczennicy, Patronki naszej diecezji;

- w piątek (20 listopada) wspomnienie św. o. Rafała Kalinowskiego, zakonnika;

- w sobotę (21 listopada) wspomnienie Ofiarowania NMP.

4.    W środęw związku ze wspomnieniem bł. Karoliny, będzie czuwanie modlitewne – celebracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i KSM. Proszę wszystkich o obecność. Bł. Karolina jest patronką KSM, Ruchu Czystych Serc, młodzieży. Trzeba tę błogosławioną wspólnie uczcić w środę nowenną połączoną z różańcem z bł. Karoliną.

5.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania transmisji także z naszego kościoła przez najbliższe niedziele o godz. 11.00. Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Źrebcowi za dbałość o łącza internetowe.

6.    Codziennie o 17.30 – różaniec z wypominkami listopadowymi, zaś we wtorek – z rocznymi i Msza św.

7.    We wtorek po Mszy św. będzie zbiórka LSO.

8.    W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświatapatronalne święto KSM i Akcji Katolickiej. Będzie ono miało wymiar parafialny. Ze względu na pandemię coroczne uroczystości diecezjalne w katedrze są odwołane. Módlmy się w tym dniu w intencji Akcji Katolickiej i KSM, za naszych ministrantów i lektorów oraz za pana organistę, osoby wykonujące i podtrzymujące śpiew (dzień św. Cecylii, dziewicy i męczennicy). Będzie to też ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie podziękujemy Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku kościelnym. Będzie można za ten akt modlitewny zyskać odpust zupełny. Z tej racji, że jest to 22 dzień miesiąca, po każdej mszy św. będzie adoracja relikwii św. Jana Pawła II.

Do wieczności odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: + Elżbieta Wielgosz, + Jan Turcza, + Józefa Parylak, + Anna Mroczka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

PONIEDZIAŁEK (16 listopada): zm. rodzice z obu stron: Kunegunda i Stanisław, Władysława i Józef;

WTOREK (17 listopada): + Maria, Wojciech i zm. z rodziny Źrebców;

ŚRODA (18 listopada): + Jan (24 roczn. śm.) i Teofila Miśkowicz;

CZWARTEK (19 listopada): + Stanisław Pec (1 roczn. śm.);

PIĄTEK (20 listopada): + Monika Bałon – int. od wnuków: Piotra, Karola i Wojciecha;

SOBOTA (21 listopada): + Stanisława Leputa – int. od syna Krzysztofa;

NIEDZIELA (22 listopada):