OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 33. Niedziela zwykła, 19 listopada 2023 roku

2023-11-18 09:12:59

33. Niedziela zwykła

1.  Dziękuję bardzo za porządki w kościele i za ofiary na kwiaty. Za tydzień proszę porządki następujące osoby: Grażyna Czupa, Maria Frankiewicz, Elżbieta Wokurka, Dorota Bak, Kazimiera Doktor.

2.  Dziś z woli papieża Franciszka przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich i realizujemy składkę inwestycyjną oraz w ramach nabożeństwa o godz. 14.00: modlitwy za przyczyną Patronów naszej diecezji, z racji 19. dnia miesiąca.

3.  Jutro wypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

4.  We wtorek wypada wspomnienie Ofiarowania NMP i naszym zwyczajem wypominki roczne za zmarłych wkomponowane w nabożeństwo różańcowe za zmarłych o 17.30.

5.  Wypominki realizujemy nadal każdego dnia w tym miesiącu wkomponowane w różaniec przed mszą o 17.30 w dni powszednie, zaś w niedziele o 14.00.

6.  W środę – wypada wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, Patronki organistów, scholistów, muzyków kościelnych i nowenna połączona z wypominkami przed mszą św.

7.  Za tydzień będzie ogłaszana już wcześniej w całej diecezji zbiórka do puszek na remont dwóch pawilonów Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

8.  Następna niedziela to będzie ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, Światowy Dzień Młodzieży przeżywany pod hasłem: Królewska Uczta. Wyjazd młodzieży do Nowego Żmigrodu na godz. 10.00 wraz ze mną i potem autokarem.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

10. W dniu 5 grudnia o godzinie 14:00 w budynku Domu Ludowego będzie organizowane spotkanie Mikołajkowe dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat.

Rodzice tych dzieci proszeni są o zapisywanie dzieci do 23 listopada u Sołtysa wsi pod nr Tel: 694 559 258 lub osobiście.

PONIEDZIAŁEK (20 listopada): + Bogdan Roman – int. od matki chrzestnej z rodziną;

WTOREK (21 listopada): + Zofia Pec – int. od brata Jana Peca;

ŚRODA (22 listopada): + Stanisław Ciekielski;

CZWARTEK (23 listopada): w 40. roczn. ślubu Teresy i Józefa, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi dla Rubinowych Jubilatów;

PIĄTEK (24 listopada): + Zofia Pec – od siostry Heleny z mężem;

SOBOTA (25 listopada): + Stanisław Ciekielski;

NIEDZIELA (26 października):

800: za parafian;

1100 : + Ludwika i Franciszek Homlak;

1400 : różaniec za zmarłych i msza św.: + Zofia Pec – int. od członkiń Róży Heleny Źrebiec.

Ostatnio Bóg odwołał do wieczności naszego zmarłego parafianina: + Stanisława Piątka. Módlmy się na koniec w jego intencji. Dobry Jezu, a nasz Panie…