OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 34. Niedziela w ciągu roku, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 roku

2023-11-25 19:45:24

34. niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Składam serdecznie podziękowanie grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Monika Źrebiec, Joanna Doktór, Monika Kaczmarczyk, Halina Bobula, Danuta Kudłacz. Proszę też o składanie chryzantem w odpowiednim miejscu, jeszcze jednym przewidzianym do tego po lewej stronie.

2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświatapatronalne święto KSM i Akcji Katolickiej. Módlmy się w intencji Akcji Katolickiej i KSM, za naszych ministrantów i lektorów o błogosławieństwo Chrystusa Króla i świętych Patronów oraz za młodzież biorącą udział w wydarzeniu nazwanym Królewska Uczta będącym w Rzeszowie Dniem Młodzieży. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego dziękujemy Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku kościelnym. Będzie można za ten akt modlitewny zyskać odpust zupełny. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 1770 zł.

3.  Dziś także zbiórka do puszek na Caritas, by pomóc finansowo Ośrodkowi naszej diecezji w Myczkowcach w remontach.

4.  Wypominki listopadowe realizujemy do końca miesiąca, a więc do czwartku, każdego dnia o godz. 17.30 (we wtorek – roczne, w środę w połączeniu z Nowenną.

5.  W pierwszy piątek odwiedzę chorych z Komunią św. od godz. 9.00. Od godz. 17.00 będzie miała miejsce adoracja i spowiedź w kościele, przed 18.00 – modlitwy z racji pierwszego piątku i Msza św. a następnie – spotkanie KSM.

6.  W pierwszą sobotę miesiącaod 17.15 będzie adoracja, medytacja i różaniec wynagradzający, o 18.00 – Msza św.

7.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8.  Za tydzień już rozpoczniemy czas adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. W niedziele msze św. będą o 8.00 i 11.00 – bez tej mszy o 14.00. Codziennie w dni powszednie będą roraty o godz. 18.00. Zachęcam całe rodziny, starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami. Będzie losowanie figurki, będą plansze i naklejki dla dzieci zgodnie z programem adwentowym: zatytułowanym: Franciszkowy plac budowy.

9. 3 grudnia, a więc też za tydzień, po mszach świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na potrzeby rehabilitacji Pani Jolanty Wygnał, sołtysa wsi Sadki. Jak wielu wie, pod koniec sierpnia miała wylew. Niestety porażenie czterokończynowe się utrzymuje. Pani Jola została przewieziona do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Budach Głogowskich (niedaleko Rzeszowa), gdzie koszt rocznego pobytu to ok. 260 tys. zł. Zbiórkę przeprowadzą Panie z naszego Koła Gospodyń. Kto by chciał wspomóc internetowo, może to uczynić tą drogą elektroniczną przesyłając ofiary na założone konto na siepomaga.pl/jolanta-wygnal. Jest informacja w gablocie.

10. Oprócz zabawy i upominków, które dla zapisanych dzieci będą od św. Mikołaja w Domu Ludowym, 5 grudnia, będzie w kościele spotkanie z tym dobrym świętym dla małych dzieci i dla ministrantów oraz lektorów i dziewczyn śpiewających psalmy: 6 grudnia, po roratach. Kościół będzie otwarty od 17.00.

PONIEDZIAŁEK (27 listopada): + Zofia Pec – int. od członkiń Róży Heleny Źrebiec;

WTOREK (28 listopada): + Andrzej Bałon – z ok. Imienin;

ŚRODA (29 listopada): + Władysława Janas (12 roczn. śm.) i Józef;