OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 34. Niedziela zwykła, ostatnia w roku liturg., Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2022 roku

2022-11-19 12:06:41

34. niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.  Składam serdecznie podziękowanie grupie sprzątającej ostatnio za porządki w kościele. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Teresa Kostrząb, Eugeniusz Leputa, Marta Źrebiec, Krystyna Rucińska, Monika Majka.

2.  Dziś składka inwestycyjna w naszej parafii.

3.  Dziś także Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświatapatronalne święto KSM i Akcji Katolickiej. Módlmy się w intencji Akcji Katolickiej i KSM, za naszych ministrantów i lektorów o błogosławieństwo Chrystusa Króla i świętych Patronów oraz za organistę i osoby wykonujące i podtrzymujące śpiew o opiekę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego dziękujemy Najświętszemu Sercu Jezusowemu za wszystkie łaski otrzymane w tym roku kościelnym. Będzie można za ten akt modlitewny zyskać odpust zupełny. W katedrze ten akt dokonywany w ramach Uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby ma wymiar diecezjalny i jest jednocześnie Dniem Młodzieży pod kątem przygotowań do wyjazdu na ŚDM do Lizbony. Z naszego dekanatu bierze udział młodzież całym autokarem.

4.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- jutro wspomnienie Ofiarowania NMP;

- we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II w 22. dzień miesiąca;

- w środę wspomnienie św. Klemensa I, papieża, odpust w Skalniku; Odpust w Skalniku o godz.11.00;

- w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac, kapłana i jego towarzyszy męczenników;

- w piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. O godz. 11.00 – Odpust w Starym Żmigrodzie.

5. W piątek miała miejsce celebracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w związku ze wspomnieniem bł. Karoliny, patronki KSM, Ruchu Czystych Serc, młodzieży, a w najbliższy piątek po mszy św. będzie kolejna katecheza – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

6.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7.  Codziennie o 17.30 do soboty włącznie – różaniec z wypominkami listopadowymi, zaś we wtorek – z rocznymi i Msza św., w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

8.  Za tydzień już rozpoczniemy czas adwentu i nowego roku liturgicznego pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. W niedziele msze św. będą o 8.00 i 11.00 – bez tej mszy o 14.00. i przed mszami będą krótkie katechezy dla dorosłych o Kościele Chrystusowym.

9. Codziennie w dni powszednie będą roraty o godz. 18.00. Zachęcam całe rodziny, starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami. Będzie losowanie figurki, będą plansze i naklejki dla dzieci zgodnie z tegorocznym programem adwentowym zatytułowanym: Z narodzeniem Jezusa było tak...

PONIEDZIAŁEK (21 listopada): + Edward Leputa – int. od kolegi Stanisława Wokurki;

WTOREK (22 listopada): za zmarłych z rodziny Kędziorów;

ŚRODA (23 listopada): za zmarłych z rodziny Patyków;

CZWARTEK (24 listopada): + Dorota Ziomek;

PIĄTEK (25 listopada): o zdrowie, opiekę MB i błogosławieństwo Boże dla Aleksego;

SOBOTA (26 listopada): w 90. rocznicę Urodzin Anny – dziękczynna za otrzymane łaski, przeżyte lata, z prośbą o dalsze w zdrowiu i szczęściu oraz opiece Matki Najświętszej;

NIEDZIELA (27 listopada):

800: + Edward i Stanisław Leśniak;