OGŁOSZENIA PARAFIALNE 34. Niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r.

2020-11-21 10:41:05

34. niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Link do transmisji Mszy Świętej: https://youtu.be/6NdnZCyY9Ww

1.    Bardzo dziękuję za prace porządkowe w kościele i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu proszę o sprzątanie następne osoby: Anna Wokurka, Marzena Kopa, Stanisław Źrebiec i o  przygotowanie do adwentu: uwicie wieńca Panią Marię zaś o choinkę drzewko miłosierdzia Pana Jana Strzelca.

2.    Bóg zapłać za składkę inwestycyjną (1450 zł). Można też wspomóc parafię i grodzenie cmentarza w banku spółdzielczym bezpośrednio na konto. Ta inwestycja, do której materiały są już zakupione niebawem zacznie się realizować.

3.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w poniedziałek (23 listopada) wspomnienie św. Klemensa I, papieża, męcz. – główny Odpust w sanktuarium w Skalniku;

- we wtorek (24 listopada) wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i jego towarzyszy, męczenników;

4.    W związku z obchodzonym ostatnio wspomnieniem bł. Karoliny, dziękuję młodzieży za zaangażowanie w czuwanie modlitewne – celebracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i KSM. Dziś Wasze patronalne święto, jak też Akcji Katolickiej. Będziemy Was polecać w adoracji po sumie. Z okazji dnia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, życzymy dobrego zdrowia i gardła do śpiewu Panu Organiście i osobom pielęgnującym śpiew w naszym kościele.

5.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania transmisji także z naszego kościoła przez najbliższe niedziele o godz. 11.00. Serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi Źrebcowi i jego bratu Jankowi za dbałość o łącza internetowe.

6.    Codziennie o 17.30 – różaniec z wypominkami listopadowymi, zaś we wtorek – z rocznymi i Msza św.

7.    Za dzisiejszy akt wynagrodzenia, dziękczynienia i oddania Jezusowi Chrystusowi i przyjęcia Go za Króla i Pana możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z tej racji, że jest to 22 dzień miesiąca, po każdej mszy św. będzie adoracja relikwii św. Jana Pawła II.

8.    Za tydzień już rozpoczniemy adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. W tym roku ze względu na pandemię i ograniczenia ilości wiernych w kościele, nie będzie rekolekcji adwentowych. Będą w dni powszednie roraty z kazaniami, w których będzie poruszana tegoroczna tematyka dotycząca świętych rozmiłowanych w Eucharystii, procesja z lampionami, losowanie figurki Maryi, otrzymania upominku na zasadzie losowania, zaś wybierając z choinki rzecz wypisaną na choince ozdobnej, będzie można zakupić i złożyć w formie szlachetnej paczki – daru, na rzecz potrzebujących osób. Adwent więc to czas chodzenia na roraty, ogólnej mobilizacji, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i wspieranie dzieł Caritas: na kompletowanie toreb miłosierdzia i zakupu świec wigilijnych: dużych po 12 zł i małych po 5 zł. Za tydzień też – w pierwszą niedzielę adwentu będzie w kościele błogosławieństwo opłatków, które będzie można w bezpiecznej formie nabyć w kościele, a przy tej okazji złożyć ofiarę z uwzględnieniem podziękowania za całoroczną posługę Pani Katechetki – Zakrystianki.

PONIEDZIAŁEK (23 listopada): + Monika Bałon – int. od syna Zygmunta z żoną;

WTOREK (24 listopada): + Dorota Ziomek – int. od dzieci: Gabrieli i Piotrka;

ŚRODA (25 listopada): + Maria, Franciszek, Eugeniusz;

CZWARTEK (26 listopada): + Dorota Ziomek – int. od siostry Barbary z rodziną;

PIĄTEK (27 listopada): + Weronika (8 roczn. śm.) i zm. z rodz. Kopa;

SOBOTA (28 listopada): + Wiesław Ziomek (1 roczn. śm.) – int. od żony i syna;

NIEDZIELA (29 listopada):

800: + Józef, Maria, Jan, Wojciech, Wiktoria, Edward, Apolonia;

1100 : za parafian;

1400: o łaskę zdrowia dla Marii i Mieczysława Peców i ich rodziny i zm. + Marcin i Marianna Pec