OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Adwentu - Wigilia Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2023 roku

2023-12-23 12:28:57

4. niedziela Adwentu

1. Dziękuję za porządki w kościele i za ofiary z tej racji oraz wniesienie, ustawianie szopki oraz choinek i ich dekorowanie na święta. Bardzo dziękuję ofiarodawcom choinek: Janowi i Małgorzacie Stosiom oraz Marcinowi Kwiatkowi i za szczere chęci ofiarowania choinek przez Państwa Doktorów. Panu Sołtysowi dzięki składam za naprawę kontaktu i gniazdka prądowego przy wejściu do kościoła i w przedsionku. W następnej kolejności proszę o porządki takie osoby: Anna Kutrzeba, Maria Sroka, Patrycja Słabniak, Alicja Parylak, Ewelina Parylak.

2. Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom za solidność i systematyczność w uczęszczaniu na roraty, efektem czego wczoraj dzieci otrzymały nagrody. Prawie 20 dzieci chodziło z lampionami codziennie.

3.  Dziś – składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składkę rekolekcyjną – 1933 zł. Niech Wam dobry Bóg wynagradza!

4.  Dziś – po sumie będzie zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus. Dzieci ucieszyły się z paczek otrzymanych ostatnio, biedni również otrzymali za pośrednictwem Pań z Parafialnego Zespołu Caritas prezenty i produkty na święta. Bardzo się cieszymy z tego faktu. Dzięki składam wszystkim ludziom dobrej woli za hojność i dzielenie się tymi dobrami.

5.  Dziś 4. Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Niechaj spotkania w ramach wieczerzy wigilijnej będą bezalkoholowe. Dzielenie się opłatkiem i wypowiadanie życzeń w domach, w rodzinach niech zaowocuje zgodą, przebaczeniem, szacunkiem i niech umacnia wzajemne więzy.

6.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- jutro –– Msza św. o północy (pasterka) rozpocznie święta Bożego Narodzenia. Msze św. świąteczne w poniedziałek będą o 8.00 i 11.00;

- w sobotę – wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego: msze święte świąteczne oprócz mszy pasterskiej o północy – jak w niedzielę: o 8.00 i 11.00;

- we wtorek – w drugi dzień świąt – msze św. tak samo: o 8.00 i 11.00, z błogosławieństwem owsa podyktowanym tradycją z racji przeżywanego w tym dniu święta św. Szczepana;

- w środę – wypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Patrona Księdza Biskupa Jana Wątroby. Będziemy modlić się w intencji Zacnego Solenizanta i na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo i degustacja wina na pamiątkę św. Jana;

- w czwartek – wypada święto św. Młodzieniaszków Męczenników;

- w niedzielę będziemy uroczyście o godz. 14.00 dziękować za Stary Rok, za wszystkie otrzymane łaski a przed południem akcentować charakter liturgiczny tej Niedzieli – jako Uroczystości Najświętszej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich na sumie. W tym dniu – składka na Instytut Teol.-pastoralny.

7.  Zapraszam we wtorek na wypominki roczne za naszych zmarłych, w środę – na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

8.  Składka z drugiego dnia świąt – na uczelnie katolickie.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W świątecznym numerze „Niedzieli” na Boże Narodzenie znajdziemy bardzo ciekawe teksty ulubionych autorów oraz kalendarz na rok 2024. Numer jest obszerniejszy. Cena egzemplarza z dodatkami to 12 zł. Bogaty w treść jest też „Gość Niedzielny”.

10. Kolędę zamierzam zacząć od strony Nowego Żmigrodu 27.12. Dokładny program wizyty duszpasterskiej:

27 grudnia, środa, od początku do Pana Bogdana Ciekielskiego;

28 grudnia, czwartek, od Pana Marka Patyka do Pana Jana Prokopa;

29 grudnia, piątek, od Pani Krystyny Źrebiec do Pani Bernadety Czupa;

30 grudnia, sobota, od Pana Józefa Wojdacza do Pana Zdzisława Nadymusa.

Kolęda zaczyna się od godz. 9.00. Woda święcona jest udostepniona w kościele.

11. Wszystkim Parafianom, Gościom świątecznym w tym czasie życzę jak najlepszego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia, zdrowia, szczęścia oraz wielu łask od Bożej Dzieciny, nadziei chrześcijańskiej, jaką niosą te święta.

PONIEDZIAŁEK (25 grudnia): Pasterka: za parafian; 8.00: w int. misji; 11.00:. + Edward i Maria Źrebiec;

WTOREK (26 grudnia): 8.00: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierpiące; 11.00: + Magdalena i Władysław Źrebiec i dusze czyśćcu cierpiące;

ŚRODA (27 grudnia): + Józef Ciomcia;

CZWARTEK (28 grudnia): w 16. roczn. ślubu Edyty i Grzegorza – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

PIĄTEK (29 grudnia): w 1. roczn. Urodzin Milenki – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

SOBOTA (30 grudnia): + Władysław Leśniowski (2 roczn. śm.);

NIEDZIELA (31 grudnia):