OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 roku

2022-12-17 19:43:31

4. niedziela Adwentu

1.  Dziękuję za porządki w kościele i za ofiary z tej racji. Bóg zapłać Panu Zbyszkowi Wokurce za dwie choinki, uzupełniające wystrój naszej świątyni oraz Panom: Jankowi Strzelcowi i Janowi Źrebcowi za transport ofiarowanych nam dużych choinek od Państwa Romanów i Kwiatków. W następnej kolejności proszę o sprzątanie takie osoby jak: Maria Wokurka, Aneta Mroczka, Dorota Kaczmarczyk, Bożena Kostrząb, Jadwiga Ziomek, Urszula Mroczka, Wanda Mroczka, Zbigniew Piwowar, Maria Chopiak, Joanna Chopiak. Potrzebni będą tu mężczyźni, gdyż będzie to sprzątanie, ustawianie choinek i dekorowanie na święta, planowane na wtorek na godz. 900.

2.  Dziś – składka inwestycyjna i po mszy do puszek zbiórka na wsparcie jesienno-zimowe WSD w Rzeszowie. Bóg zapłać za składkę rekolekcyjną. Niech Wam dobry Bóg wynagradza!

3.   Dziś, w niedzielę gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliża nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika naszych czasów oraz ideę Solidarności. Będzie można obejrzeć w naszym kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po Mszy św. przy wyjściu z kościoła nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań bł. ks. Jerzego, wydanych na płytach. Bardzo już teraz Panu Markowi dzięki składam i proszę o Słowo. Dzisiaj po sumie będzie praktykowana przez nas Nowenna do Dzieciątka Jezus.

4.  Codziennie jeszcze przez te kilka dni będą roraty, nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami do udziału w roratach. Jutro z racji 19. dnia miesiąca – będzie nowenna do świętych Patronów naszej diecezji.

5.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w sobotę – Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego – msza św. będzie tradycyjnie rano o godz. 8.00, gdyż później zasiądziemy do wigilii w domach, będą życzenia – dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przeżyjmy godnie i w Bożej atmosferze, w całkowitej abstynencji od alkoholu ten wyjątkowy dzień i wieczór; Msza św. o północy rozpocznie święta tak oczekiwane;

- w niedzielę – wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego: msze święte świąteczne oprócz mszy pasterskiej o północy – jak w niedzielę: o 8.00 i 11.00;

- w poniedziałek – w drugi dzień świąt – msze św. tak samo: o 8.00 i 11.00, z błogosławieństwem owsa podyktowanym tradycją; składka na działalność uczelni katolickich Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, KUL i UP w Krakowie.

6. Zapraszam w środę – na roraty i nowennę do MB Nieustającej Pomocy zaś w czwartek na modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z adoracją jego relikwii, natomiast w piątek tych którzy przyjechali na święta, do spowiedzi od godz. 17.30 oraz po mszy św.

7. Torby miłosierdzia nasze wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas już rozwiozły osobom potrzebującym. Bóg zapłać tym Panią na czele z Panią Katechetką – zakrystianką za tę cenną posługę. Są do nabycia jeszcze w zakrystii caritasowe świece wigilijne po 10 zł – małe i po 18 zł – duże.

8. W piątekostatnie roraty i realizacja nagród dla dzieci. Niech wszystkie dzieci pilnie i systematycznie uczestniczące w roratach przez cały adwent przyniosą wyklejone swoje plansze – foldery.

9. Zachęcam do czytania prasy - "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".

PONIEDZIAŁEK (19 grudnia): + Zofia Leputa (2 roczn. śm.) i Stanisława Leputa;

WTOREK (20 grudnia): + Władysław i Elżbieta Wielgosz;

ŚRODA (21 grudnia): + Paweł Źrebiec;

CZWARTEK (22 grudnia): w 7. roczn. Urodzin Nadii i Mikołaja – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB – int. od rodziców;

PIĄTEK (23 grudnia): + Maciej i Weronika;

SOBOTA (24 grudnia): 800: + Jan Mroczka;

NIEDZIELA (25 grudnia): Pasterka o północy: + Bogusław Wokurka – int. od rodziny Tyrpaków;

800: za parafian;

1100: + Benedykt Kornel.

PONIEDZIAŁEK (26 grudnia):

800: w int. Milenki w 1. roczn. Urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

1100 : + Bogusław Wokurka – int. od koleżanek i kolegów brata Józefa oraz kierownictwa Wydziału Sztabu Policji KMP w Krakowie.