OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Adwentu, 19 grudnia 2021 roku

2021-12-17 20:57:00

4. niedziela Adwentu

1.  Dziękuję za porządki w kościele i za ofiary z tej racji. W następnej kolejności proszę o to takie osoby: Stanisława Warzecha, Lidia Warzecha, Zofia Piwowar, Janina Wokurka, Monika Leputa, Maria Mania. Potrzebni będą tu mężczyźni, gdyż będzie to sprzątanie, ustawianie choinek i dekorowanie na święta, planowane na środę od godz. 9.00.

2.  Dziś – składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składkę rekolekcyjną i na ogrzewanie kościoła. Niech Wam dobry Bóg wynagradza!

3.  Dziś z racji 19. dnia miesiąca – po sumie będzie nowenna do świętych Patronów naszej diecezji i codzienna nowenna do Dzieciątka Jezus.

4.  Codziennie jeszcze przez te kilka dni będą roraty, nowenna przed Bożym Narodzeniem. Zachęcam nadal starsze osoby, młodzież i dzieci z lampionami do udziału w roratach. Pamiętajmy o ograniczeniach: może być 30 % zajętych miejsc w kościele plus osoby zaszczepione plus te, które są po przebytej chorobie COVID 19. Stosujmy maseczki w kościele i dezynfekcję rąk.

5.  W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przeżywamy:

- w piątek – Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego – msza św. będzie tradycyjnie rano o godz. 8.00, gdyż później zasiądziemy do wigilii w domach, będą życzenia – dzielenie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przeżyjmy godnie i w Bożej atmosferze, w całkowitej abstynencji od alkoholu ten wyjątkowy dzień i wieczór; Msza św. o północy rozpocznie święta tak oczekiwane;

- w sobotę – wypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego: msze święte świąteczne oprócz mszy pasterskiej o północy – jak w niedzielę: o 8.00 i 11.00;

- w niedzielę – w drugi dzień świąt – msze św. tak samo: o 8.00 i 11.00, z błogosławieństwem owsa podyktowanym tradycją i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, gdyż jednocześnie będzie to Niedziela Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa; a po sumie będzie chrzest dwójki dzieci; składka na działalność Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

6. Zapraszam w środę – na roraty i nowennę do MB Nieustającej Pomocy oraz modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z adoracją jego relikwii, zaś w czwartek do spowiedzi od godz. 16.30.

7.  Do wtorku włącznie w sklepach są kosze Caritas i w kościele także pod drzewkiem adwentowym, które służą składaniu produktów, artykułów i paczek na święta jako torby miłosierdzia. Wolontariuszki z Parafialnego Zespołu Caritas posegregują te wszystkie dary i rozwiozą osobom potrzebującym.

8. W czwartekostatnie roraty i realizacja nagród dla dzieci. Niech wszystkie dzieci pilnie i systematycznie uczestniczące w roratach przez cały adwent przyniosą wyklejone swoje plansze – foldery.

9.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (20 grudnia): + Józef, Julia Mroczka; Stanisław, Kazimierz, Maria Patyk;

WTOREK (21 grudnia): + Zofia Parylak – int. od córki Haliny ze Skoczowa;

ŚRODA (22 grudnia): w 80. roczn. Urodzin Zofii Źrebiec – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB;

CZWARTEK (23 grudnia): + Zofia Parylak – int. od córki Bogusławy z rodziną;

PIĄTEK (24 grudnia) 8.00: + Zofia Parylak – int. od córki Bogusławy z rodziną;

SOBOTA (25 grudnia): Pasterka za misje; 8.00: + Benedykt Kornel; 11.00: za parafian.

NIEDZIELA (26 grudnia):

800: + Tadeusz Leputa i Halina (8 roczn. śm.);