OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4. Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020 roku

2020-12-19 15:36:18

Link do transmisji https://www.youtube.com/channel/UCtOaLR6-TiH3IE43KOvC3qA

4. niedziela Adwentu

1.    Bóg zapłać sprzątającym osobom za prace porządkowe w kościele i złożoną ofiarę. Przed świętami potrzebujemy do sprzątania, ubierania choinek nam ofiarowanych przez Pana Henryka Brączyka z Samoklęsk, Panią Marię Gryziec z Łysej Góry i Panią Agnieszkę Doktór z Kątów, więcej osób: Agnieszka Parylak, Andrzej Ziomek, Zdzisław Mania, Barbara Doktor, Lucyna Wielgosz, Józef Parylak. Podziękowanie należy się raz jeszcze Panu Maciejowi Dubielowi i jego firmie za wykonanie i montaż bramy przy cmentarzu, uzupełniającej siatkę i słupki. Inwestycja kosztowała 1000 zł, a więc podobnie jak malowanie dzwonnicy. Wszystkim parafianom dziękuję za złożone do tej pory ofiary na ten cel i za tę ostatnią składkę inwestycyjną (1380 zł). Pani Katechetka – zakrystianka dziękuję za ofiary składane przy okazji zaopatrywania się w opłatki.

2.    Życzenia świąteczne napłynęły do nas z Rzeszowa od Księży Biskupów, od Prezesa i Asystenta Diecezjalnego Zarządu Akcji Katolickiej i KSM, od Dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, od Dyrektora Radia Via i proboszcza budującego się kościoła św. Jana Pawła II.

3.    Wiemy już, Ojciec święty Franciszek ogłosił specjalny ROK ŚW. JÓZEFA. Będzie można zyskiwać odpusty z tego tytułu. Przysługiwać one będą tym, którzy będą powierzać św. Józefowi prace i obowiązki swojego stanu oraz ofiarują przynajmniej jeden dzień w formie skupienia i adoracji w tych intencjach oraz za Kościół, szacunek dla życia poczętego, za rodziny i o nowe powołania. Rozszerza się ten dar odpustu na osoby chore, starsze, które nie wychodzą z domu z racji podeszłego wieku, wielości chorób i zaistniałej sytuacji podyktowanej pandemią, środkami ostrożności i ograniczeniami. Korzystajmy wszyscy z tego daru odpustu.

4.    We wtorek będzie spotkanie formacyjne Parafialnego Zespołu Caritas po roratach.

5.    W środę zakończymy roraty – będą nagrody dla dzieci i po roratach spotkanie Rady Parafialnej.

6.    W czwartek wypada Wigilia Bożego Narodzenia; zasiądziemy w domach przy wigilijnym stole. W tym dniu tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie wypada też przy tej okazji podawać i spożywać alkoholu. Sięgnijmy po Ewangelię i odczytajmy fragment o Narodzeniu Pańskim. Warto zadbać o osoby samotne, żeby w tym dniu nikt nie był sam. Msza św. w tym dniu połączona z błogosławieństwem świec na stół wigilijny wyjątkowo rano o godz. 8.00. Będzie też, jak się spodziewamy, Betlejemskie Światełko Pokoju. Po wigilii w domach zapraszam na mszę św. pasterską o północy. Będzie to pierwsza msza św. świąteczna z Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W ciągu pierwszego dnia świąt msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00.

7.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu wypada:

- w sobotę (26 grudnia) wspomnienie św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika, składka na działalność Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie;

- w przyszłą niedzielę (27 grudnia) święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień imienin J.E. Księdza Biskupa Jana Wątroby. Módlmy się w intencji Biskupa rzeszowskiego.

8.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania naszych transmisji w wigilię o 8.00, w święta Bożego Narodzenia oraz w niedzielę o godz. 11.00 i wielu katolickich programów, które emitować będzie TVP.

PONIEDZIAŁEK (21 grudnia): + Dorota Ziomek – int. od siostry Alicji z rodziną;

WTOREK (22 grudnia): + Dorota Ziomek – int. od członkiń Róży Doroty Strzelec;

ŚRODA (23 grudnia): + Monika Bałon – int. od wnuczki Beaty;

CZWARTEK (24 grudnia) o 8.00: o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla mamy Wiktorii z racji Imienin;

PIĄTEK (25 grudnia) o północy pasterka: za parafian;

8.00: + Jerzy Piwowar; 11.00: + Benedykt Kornel.

SOBOTA (26 grudnia) o 8.00: dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę w rodzinie Magdaleny i Zdzisława – z okazji 4. rocznicy ślubu;

11.00: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i obfite błogosławieństwo Boże dla Złotych Jubilatów: Katarzyny i Tadeusza w 50. rocznicę sakramentu małżeństwa;

14.00: + Teresa Chojecka i Czesława Klimczak.

NIEDZIELA (27 grudnia):

800: dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę w rodzinie Edyty i Grzegorza – z okazji 13. rocznicy ślubu;

1100 : za parafian;

1400: w int. Bogu wiadomej.