OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela wielkanocna - Dobrego Pasterza, 30 kwietnia 2023 roku

2023-04-29 12:22:13

4. Niedziela Wielkanocna

1.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary oraz za dokładniejsze porządki wokół kościoła przed Odpustem, za wykoszenie trawy. Za tydzień proszę następujące osoby: Maria Nadymus, Monika Roman, Maria Wójcik, Maria Bilska, Stanisław Kostrząb.

2.  Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa majowe codziennie będą one o godz. 17.30, w niedzielę po południu o godz. 14.00. Zachętą dla dzieci będą plansze i naklejki a na koniec miesiąca – nagrody za systematyczne uczestnictwo w tych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej.

3.  Spowiedź św. przed Odpustem będzie w poniedziałek i we wtorek od godz. 17.00. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie św. Atanazego bpa i Doktora Kościoła, w nabożeństwo majowe włączymy wypominki roczne – przed mszą św.

4.  Wywieśmy flagi i uporządkujmy teren wokół domostw. Wszak 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci MB Królowej Polski. Będziemy też modlić się za Ojczyznę i wspominać kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Liczę na zaangażowanie pań i dziewcząt przy niesieniu feretronów w czasie procesji na zakończenie Odpustu. W tym dniu odpustowym gościć będziemy ks. dra Lucjana Dykę, wykładowcę muzyki kościelnej w WSD i Studium Organistowskim w Rzeszowie, który wygłosi kazania i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.30 oraz odprawi nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy św., a następnie ruszy procesja eucharystyczna z udziałem księży z dekanatu. Na sumie zaśpiewa znany nam już chór Laurenti z Warzyc pod batutą Pana Profesora Mateusza Gałuszki.

5.  Bóg zapłać już teraz wszystkim, którzy przygotowują Odpust i przyczyniają się do jego piękna i przebiegu – nade wszystko Pani Katechetce – zakrystiance, Organiście – Bartoszowi, Ks. Grzegorzowi za dzisiejsze kazania w Niedzielę Dobrego Pasterza. Dziś Odpust w Faliszówce i w całym Kościele rozpoczęcie Tygodnia modlitw o powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: Powołani w Kościele.

6.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

7.  W pierwszy czwartek modlitwy za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków naszego seminarium i o nowe powołania kapłańskie i zakonne będą włączone w nabożeństwo majowe. W tym dniu wypada wspomnienie św. Floriana męczennika, Patrona królewskiego miasta Krakowa, Patrona strażaków, Odpust w Łysej Górze. Mszę św. w intencji strażaków z okazji ich patronalnego święta i w ich intencji odprawię o godz. 18.00.; serdecznie zapraszam OSP w strojach strażackich galowych.

8.  W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych w domach od godz. 9.00; spowiedź w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie od godz. 17.00, następnie Nabożeństwo majowe i modlitwy z racji pierwszego piątku. Po mszy św. – będzie próba Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

9.  W pierwszą sobotę od godz. 17.15 będziemy przeżywać modlitwy medytacyjne i wynagradzające oraz nabożeństwo majowe i różaniec. W tym dniu wypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

10. Codziennie na nabożeństwach majowych w tym tygodniu powołaniowym będziemy żarliwie modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Modlitwy te zakończymy w ramach niedzielnych adoracji i zmiany tajemnic różańcowych. Składka z tej pierwszej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

11. Już teraz też informuję o planowanej na 10 września br, dekanalnej pielgrzymce do Markowej na beatyfikację rodziny Ulmów. Do 15 maja trzeba zgłosić ilość osób.

12. Są już też zapisy na wakacyjną oazę dla dzieci i młodzieży oraz na turnusy LSO dla ministrantów i lektorów. Plakat widnieje w gablotce parafialnej. Są tam też świeże zapowiedzi przedślubne.

13. Wyrażam radość i jednocześnie informuję parafian, że ogrodzenie cmentarza jest już w całosci wykonane dzięki operatywności, fachowości  i słowności Pana Damiana Biernackiego i jego firmy POL-DAM. Brakujące elementy ogrodzenia łącznie z bramką wejściową i bramą wjazdową są wykonane, A pieniądze uzyskane z ofiar ze składek inwestycyjnych i od niektórych przedsiębiorców - ulokowane. Bardzo za to dziękuje wraz z Radą Parafialna na czele z Panem Sołtysem - duża jest też jego zasługa i troska, by to ogrodzenie powstało.

13. Zachęcam nadal do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (1 maja): + Helena Dynia (8 roczn. śm.) i zm. z rodz. Dyniów i Kwiatków; + Leokadia Szot i Barbara Źrebiec;

WTOREK (2 maja): o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych i o światło Ducha Świętego dla wnuczki;

ŚRODA (3 maja) o 8.00: + Jan i Helena Grzywacz;

Suma odpustowa o 11.30: 1/ za parafian; 2/ + Bogusław Wokurka;

CZWARTEK (4 maja): w int. strażaków z OSP Kąty – o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę MB i św. Floriana w ich trudnej służbie;

PIĄTEK (5 maja): + Irena Oleszczuk;

SOBOTA (6 maja): + Józef (6 roczn. śm.), Weronika i Jan Kopa;

NIEDZIELA (7 maja):

800: + Jan Socha, Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian;

1400: + Józef i Helena Woźniak.