OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela wielkanocna, Dobrego Pasterza, 8 maja 2022 roku

2022-05-07 08:56:24

4. Niedziela Wielkanocna

1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę przed Odpustem oraz za porządki na niedzielę – rodzicom dzieci rocznicowych. Za tydzień proszę następujące osoby: Aneta Józefczyk, Małgorzata Rozkoszny, Maria Janas, Grażyna Czupa, Maria Frankiewicz.

2. Przed Bierzmowaniem i Pierwszą Komunią Świętą planuję przycinanie gałęzi na Kalwarii i czyszczenie żeliwnych elementów poszczególnych stacji drogi krzyżowej na Górę Grzywacką. Liczę na zaangażowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę, 14 maja od godz. 9.00, na ich rodziców i także rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Kto w innym terminie chciałby wykonać część tych prac to zapraszam.

3. Bóg zapłać raz jeszcze wszystkim, którzy przygotowali Odpust i przyczynili się do jego piękna i przebiegu.

4. Dziś na sumie – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom za troskę, zainteresowanie tym wydarzeniem i zaangażowanie. Dziś też Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia modlitw o powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dzisiaj – nabożeństwo majowe – śpiew litanii w plenerze i Droga Krzyżowa o godz. 14.00 a następnie Msza św. na Górze Grzywackiej. Z góry dziękuję grupie animującej śpiew i Panu Janowi Parylakowi, który wraz z Panią Katechetką przewiezie rzeczy potrzebne oraz niezbędnym strażakom. Przyjdźmy jak najliczniej na to nabożeństwo z całymi rodzinami, dziećmi i młodzieżą.

5. We wtorek: będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych włączone w nabożeństwo majowe, w środę podobnieNowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6.  W poniedziałek i w środę – będą próby Pierwszej Komunii Świętej; zaś w piątek – po mszy św. spotkanie KSM.

7. Sakrament bierzmowania odbędzie się dla naszej młodzieży w Nowym Żmigrodzie, w poniedziałek, 16 maja br. o godz. 17.00 przez posługę J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

8.  Codziennie na nabożeństwach majowych będziemy żarliwie modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego i w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

9. W sobotę o godz. 13.00 – msza święta chrzcielna. Dwoje dzieci przyjmie sakrament chrztu świętego, a o 16.30 – spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i członków rodzin. W następną niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na sumie. Składka z tej niedzieli będzie na Katolickie Radio Via a w następną niedzielę – składka na inwestycje.

10. Już teraz też informuję o planowanej na 20 maja, pielgrzymce dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami i wychowawczynią. Kto chce, może się do nas dołączyć. Wyjazd będzie o 5.00, powrót w godzinach wieczornych. Zwiedzimy muzea jasnogórskie, uczestniczyć będziemy we Mszy świętej przed Cudownym Obrazem MB Częstochowskiej i w drodze krzyżowej na Wałach, a w drodze powrotnej nawiedzimy Leśniów-Żarki – sanktuarium MB Królowej Rodzin, prowadzone także przez ojców paulinów.

11. Są już też zapisy na wakacyjną oazę dla dzieci i młodzieży oraz na turnusy LSO dla ministrantów i lektorów. Zachęcam nadal do czytania Pisma św. i prasy katolickiej i do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach majowych.

PONIEDZIAŁEK (9 maja): + Weronika, Jan, Józef (5 roczn. śm.)Kopa;

WTOREK (10 maja): + Weronika i Andrzej Pec;

ŚRODA (11 maja): + Elżbieta i Władysław Wielgosz;

CZWARTEK (12 maja): + Andrzej Mania;

PIĄTEK (13 maja): + Józef i Helena Woźniak;

SOBOTA (14 maja): 1300 chrzcielna – w int. dzieci ochrzczonych;

1800: z Róży Jana Stosia – za zmarłych braci z Róży;

NIEDZIELA (15 maja):

800: za parafian;

1100 : w int. dzieci pierwszokomunijnych;

1400: + Jan Mroczka – int. od żony Danuty.