OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2023 roku

2023-03-18 16:47:18

4. Niedziela Wielkiego Postu (laetare)

1. Dziękuję bardzo za porządki w kościele i za złożone ofiary. Teraz proszę o sprzątanie takie osoby jak: Barbara Piątek, Tomasz piwowar, Władysław Skiba, Magdalena Kwiatek i Małgorzata Prokop, zaś do porządkowania wokół kościoła, parkingu i plebanii: Krystyna Źrebiec, Teresa Wokurka, Bożena Otrębska, Natalia Otrębska, Stanisław Krężel. Bardzo dziękuję Panu Sołtysowi i Panu Janowi Parylakowi za sprawdzenie i za korektę oświetlenia na drodze krzyżowej.

2. Dziś ostatni dzień i zakończenie renowacji misji parafialnych. Wdzięczność wyrażamy wobec ojców białych, misjonarzy Afryki za głoszone nam misje. Niech ta posługa o. Tomasza i o. Emmanuela procentuje dobrym życiem, owocnym przygotowaniem do świąt wielkanocnych i większym zaangażowaniem w życie Kościoła i parafii.

3. Dziś po sumie: zawierzenie parafii, podziękowanie ojcom białym i procesja na cmentarz z różańcem i modlitwami za zmarłych. Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. z nauką misyjną oraz wręczaniem pobłogosławionych książeczek dzieciom z klasy 3, zaś po liturgii – spotkanie dla rodziców tych dzieci – tym razem prowadzone przez ojca misjonarza.

4.  Dziś składka misyjna w kopertach. Jest to akurat trzecia niedziela miesiąca oraz 19. dzień miesiąca, a więc nowenna do świętych Patronów diecezji rzeszowskiej.

5.  Bóg zapłać Pani Dyrektor i nauczycielom-wychowawcom za umożliwienie udziału dzieci w ramach lekcji w renowacji misji świętych.

6. Słowa wdzięczności kieruję do Pani Katechetki-zakrystianki za bardzo intensywną pracę w kościele w tym tygodniu, żeby ułatwić udział w nabożeństwach, za pomoc w przygotowniu liturgii. Również dziękuję organiście – kiedy mógł – był i grał na nabożeństwach i mszach świętych. Doceniam pracę gospodyni w kuchni w czasie misji, a za wszelkie dary i produkty na stół plebański na czas misyjny i nie tylko dziękuję ofiarodawcom.

7. W sklepach usytuowałem – wzorem lat poprzednich – na prośbę Zespołu Charytatywnego – kosze na żywność dla potrzebujących. Proszę w miarę możliwości wesprzeć biednych, by ich obdarować na święta wielkanocne.

8.  Jutro będzie przeniesiona liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – okazja do modlitwy za solenizantów, za Kościół, rodziny, mężczyzn i ojców oraz za świat pracy. Msze święte o 8.00 i 18.00.

9.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św.

10. W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II z racji 22. dnia miesiąca i adoracja jego relikwii. Zapraszam serdecznie.

11. W sobotę wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia – msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Jest to dzień, w którym zachęca się, aby przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

12.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

13. Ogłoszenie od Pana Krzysztofa Gwizdaka reprezentującego Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej jest umieszczony w gablotce.

PONIEDZIAŁEK (20 marca):

800: imieninowa – w intencji Józefy – z prośbą o dalsze łaski, zdrowie i opiekę św. Józefa;

1800: + Michał, Marianna, Józef, Władysław, Czesława Tyrpak;

WTOREK (21 marca): + Magdalena, Florian i zmarli z rodz. Kopa;

ŚRODA (22 marca): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę MB w rodzinie;

CZWARTEK (23 marca): + Karolina, Józef, Katarzyna i Stanisław;

PIĄTEK (24 marca): w 60. roczn. zawarcia sakramentu małżeństwa – dziękczynna za przeżyte lata z prośbą o dalsze łaski, o opiekę MB dla Zacnych Jubilatów Zofii i Feliksa Źrebców;

SOBOTA (25 marca):

800: + Mirosław Jankowicz;

1800: + Jan Źrebiec;

NIEDZIELA (26 marca):

800: za parafian;

1100 : + Magdalena i Władysław Źrebiec; dusze w czyśćcu cierpiące;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Zofii i jej rodziny.