OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Wielkiego Postu (laetare), 10 marca 2024 roku

2024-03-09 19:59:41

4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuję ogromnie za sprzątanie kościoła, za porządki wokoło, za umycie okien i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie i prace na zewnątrz takie osoby jak: Maria Tyrpak, Agnieszka Parylak, Justyna Majewska, Dariusz Pec, Jadwiga Ziomek.

2. Dziś składka rekolekcyjna, za którą już teraz z Ojcem Rekolekcjonistą, któremu dziękujemy za te nauki rekolekcyjne, składamy Parafianom serdeczne Bóg zapłać!

3. Za tydzień: składka inwestycyjna.

4. Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. z nauka rekolekcyjną ogólną, zaś po liturgii – nauka rekolekcyjna dla małżeństw i rodziców dzieci z klasy trzeciej, które otrzymają książeczki.

5.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św. i spotkanie formacyjne dla wolontariuszek Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W środę – przeżywać będziemy 11. rocznicę wyboru kard. Bergolio na papieża, dzień modlitw za Kościół, papieża Franciszka i Ojczyznę. Po mszy św. będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie.

7.  W piątek zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, z adoracją relikwii św. s. Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca. Niech przyjdą szczególnie ósmoklasiści i zostaną po mszy św. na krótką próbę i KSM. Będzie to ich czuwanie modlitewne przed bierzmowaniem, którego im udzieli na drugi dzień, czyli w sobotę, 16 marca, w Samoklęskach o godz. 11.00 J.E. Ks. Bp Jan.

8. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

10. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

11. Pan Sołtys informuje, że w dniach: 13, 14 i 15 marca, tj. środa, czwartek, piątek w godz. 15 - 17 w budynku Domu Ludowego będzie przyjmował podatek.

PONIEDZIAŁEK (11 marca): + Paweł i Maria Nadymus, Jan Nadymus i Julia Bilska;

WTOREK (12 marca): + Stanisław Piwowar – int. od wolontariuszek Parafialnego Zespołu Caritas;

ŚRODA (13 marca): + Edward Żarnowski – int. od żony;

CZWARTEK (14 marca): + Michał Leśniak (36 roczn. śm.); Maria i Kunegunda;

PIĄTEK (15 marca): + Edward Żarnowski – int. od córki Joanny z rodziną;

SOBOTA (16 marca): + Edward Żarnowski – int. od córki Anny ze Stanisławem;

NIEDZIELA (17 marca):

800: + Helena i Józef Woźniak;

1100 : + Elżbieta i Władysław Doktor;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): za parafian.