OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela Wielkiego Postu (laetare), 27 marca 2022 roku

2022-03-26 10:21:59

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela radości - laetare

1.  Dziękuję ogromnie za sprzątanie kościoła, porządki wszędzie wokoło, za umycie okien i za złożone ofiary. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i sprzątającym w tej całej kolejce. W imię Boże rozpoczynamy nową kolejkę sprzątania – od pierwszego numeru. Decyzją Rady Parafialnej porządki będą dokonywane przez 5 rodzin. Zatem proszę o to na początek takie osoby: Stanisława Nawracaj, Bożena Czepiga, Helena Potera, Barbara Roman, Małgorzata Roman. W zakresie obowiązków osób sprzątających są: porządki w kościele, wokół świątyni, na parkingu, łącznie z WC i dbałość o kwiaty w kościele.

2.  Podsumowując spotkanie Rady Parafialnej dzielę się informacją, iż mamy wykonawcę ogrodzenia frontalnego naszego cmentarza. W najbliższym czasie nastąpi spisanie umowy i zakup potrzebnych materiałów. Siatka ogrodzeniowa będzie też doprowadzona wzdłuż nowych schodów i po lewej stronie, gdy już wreszcie uleży się ta ziemia. Podjęliśmy też myśl o klimatyzacji w kościele na lato.

3.   Bóg zapłać za składkę inwestycyjną: 2350 zł.

4.  Dziś po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. już bez kazania, zaś po liturgii – czwarte spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego – dla młodzieży.

5.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św.

6.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie.

7. W piątkową Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia dokonaliśmy modlitewnego aktu poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu NMP i modliliśmy się o zażegnanie wojny, nawrócenie Rosji i o tak potrzebny pokój oraz za całą naszą diecezję, jej duchowieństwo i wszystkich diecezjan w 30. rocznicę powstania diecezji rzeszowskiej.

8. W najbliższy piątek, o godz. 9.00 odwiedzę chorych w domach. Ta wizyta w pierwszy piątek będzie miała walor przedświąteczny. Od 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w kościele; o 17.30 – droga krzyżowa i msza św., a następnie – KSM.

9.  W pierwszą sobotę miesiąca będzie wystawienie Najśw. Sakramentu o 17.15 i medytacja pierwszosobotnia oraz różaniec wynagradzający i msza św. o 18.00.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

11. Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie

PONIEDZIAŁEK (28 marca): + Weronika i Andrzej Pec;

WTOREK (29 marca): + Zofia Ziomek (1 roczn. śm.);

ŚRODA (30 marca): + Stanisława Leśniak – od syna Tadeusza z żoną;

CZWARTEK (31 marca): w int. Bogu wiadomej;

PIĄTEK (1 kwietnia): + Stanisława Leśniak – od syna Zbigniewa z rodziną;

SOBOTA (2 kwietnia): + Zofia Ziomek – od mamy;

NIEDZIELA (3 kwietnia):

800: + Jan Socha; Katarzyna, Feliks i dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : + Zofia Ziomek – od brata Marka z rodziną;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): za parafian.