OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela zwykła, 28 stycznia 2024 roku

2024-01-27 10:29:55

4. Niedziela zwykła

1. Dziękuję Parafianom za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. Po dniu 2 lutego trzeba będzie zdemontować szopkę i choinki. Proszę o sprzątanie i te czynności takie osoby jak: Małgorzata Skiba, Danuta Wokurka, Aneta Biernacka, Dorota Strzelec, Klaudia Wokurka, Magdalena Basista, Katarzyna Wielgosz, Małgorzata Mroczka.

2. Bóg zapłać za zrozumienie i hojną składkę inwestycyjną: 1990 zł. Dziś gościmy o. Tomasza Podrazika, któremu dziękuję za obecność, dzisiejsze kazania w 71. Światowy Dzień Trędowatych, za animację misyjną po sumie i za zastępstwo w najbliższych kilku dniach ferii zimowych. Po sumie niech zostaną na tę animację misyjną kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8 i młodzież, ministranci, lektorzy.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota oraz pierwsza niedziela miesiąca.

4. We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

5. W środę wypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W pierwszy czwartek po mszy wieczornej nabożeństwo z racji pierwszego czwartku z modlitwami za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków, zakonników i siostry zakonne oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7.  W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. W kościele spowiedź św. na pierwszy piątek od godz. 17.00 i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu a pod koniec: litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwy pierwszopiątkowe. W tym dniu wypada święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej): msze święte świąteczne z obrzędem błogosławieństwa świec gromnicznych o 8.00 i 18.00. Jest to dzień życia konsekrowanego; składka na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

8.  W pierwszą sobotę zgromadźmy się wraz z kandydatami do sakramentu bierzmowania o godz. 17.15 na wspólnej adoracji, medytacji i różańcu wynagradzającym z racji pierwszej soboty miesiąca.

9. Za dwa tygodnie w sobotę, przed 11 lutego – 32. Światowym Dniem Chorego, wspomnieniem MB z Lourdes, planujemy o godz. 9.00 wyjazd do chorych, o godz. 10.30 spowiedź dla osób starszych i chorych, o 11.00 mszę św. dla nich i adorację Najśw. Sakramentu z litanią a pod koniec: błogosławieństwo na sposób Lourdes. Po liturgii: spotkanie dla tych osób, przy wsparciu pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy też dzieci ze Szkolnego Koła Caritas.

11. Jeszcze ostatni czas kolędowania będzie 2 lutego na mszy św. i na nabożeństwie.

12. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne. W tym dniu będzie adoracja i zmiana tajemnic.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zarówno Tygodnik katolicki Niedziela jak i Gość Niedzielny prezentują różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W Gościu Niedzielnym jest artykuł: Pozytywnie o kolędzie oraz Świeccy katecheci o planowanym ograniczeniu katechezy w szkołach a także w temacie: Czy warto rezygnować z zadawania uczniom zadań domowych?

14. Siostry Prezentki ogłaszają rekrutację do klasy pierwszej oraz nabór uzupełniający do klas: 4, 5 i 6 SP im. św. JP II w Rzeszowie i zapewniają dobrą edukację, chrześcijańskie wychowanie, serdeczną atmosferę i troskę o każdego ucznia.

15. 2 lutego w polskich kinach będzie mieć miejsce światowa premiera najnowszego sezonu serialu p.t.  Wybrani. Jest ewangeliczny serial wszech czasów. To fabularna opowieść o Jezusie widzianym oczami osób z Jego najbliższego otoczenia. Warto wybrać się na ten film – czwarty sezon.

16. Uczniowie szkół w naszym województwie zaczynają ferie zimowe. Życzymy im miłego spędzania czasu, wypoczynku i relaksu.

PONIEDZIAŁEK (29 stycznia): + Stanisław Źrebiec – int. od siostry Teresy;

WTOREK (30 stycznia): + Stanisław Źrebiec – int. od siostry Ani;

ŚRODA (31 stycznia): w int. rodzin odwiedzanych po kolędzie;

CZWARTEK (1 lutego): + Bogdan, Franciszek, Magdalena, Stanisław i zm. z rodz.

PIĄTEK (2 lutego): 800 : + Irena Oleszczuk (2 roczn. śm.);

1800 : + Maria i Stanisław Żarnowscy;

SOBOTA (3 lutego): + Władysław Wokurka (29 roczn. śm.), zm. z rodz. Wokurków i Mroczków;

NIEDZIELA (4 lutego):

800: + Jan Socha, Katarzyna, Feliks Rak i dusze w czyśćcu cierp.;