OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela zwykła, 29 stycznia 2023 roku

2023-01-28 09:36:46

4. Niedziela zwykła

1. Dziękuję Parafianom za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. W piątek trzeba będzie zdemontować szopkę i choinki. Do tych prac potrzebni będą też mężczyźni. Proszę o sprzątanie i te czynności w piątek od godz. 9.00 wraz z Panią Katechetką takie osoby jak: Maria Kmiecik, Sylwia Roman, Zofia Źrebiec, Bernadeta Żelichowska, Andrzej Agaś, Janina Źrebiec, Piotr Źrebiec, Zofia Bilska.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. We wtorek – wypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych.

4. W środę po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W pierwszy czwartek wypada święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej): msze święte świąteczne z obrzędem błogosławieństwa świec gromnicznych o 8.00 i 18.00. Jest to dzień życia konsekrowanego; składka na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji, po mszy wieczornej nabożeństwo z racji pierwszego czwartku z modlitwami za papieża, biskupów, kapłanów, diakonów, kleryków, zakonników i siostry zakonne oraz o nowe powołania zwłaszcza zakonne. W tym dniu mszę św. z obrzędem odnowienia ślubów zakonnych w int. osób konsekrowanych w katedrze rzeszowskiej odprawi o godz. 16.00 J.E. Ks. Bp Ordynariusz.

6. W pierwszy piątek odwiedzę chorych od godz. 9.00. W kościele spowiedź św. na pierwszy piątek od godz. 17.00 i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu a pod koniec: litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwy pierwszopiątkowe. Po liturgii: spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8.

7. W pierwszą sobotę zgromadźmy się wraz z kandydatami do sakramentu bierzmowania o godz. 17.15 na wspólnej adoracji, medytacji i różańcu wynagradzającym z racji pierwszej soboty miesiąca. Po mszy św. spotkanie KSM.

8. Za dwa tygodnie w sobotę, tj. 11 lutego – w 31. Światowy Dzień Chorego, we wspomnienie MB z Lourdes planujemy o godz. 8.30 spowiedź dla osób starszych i chorych, o 9.00 mszę św. dla nich i adorację Najśw. Sakramentu z litanią a pod koniec: błogosławieństwo na sposób Lourdes. Po liturgii: spotkanie dla tych osób przy wsparciu pań wolontariuszek z Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy też dzieci ze Szkolnego Koła Caritas.

9.  Komunikat z Kurii w imieniu policji: W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.

10. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary z racji wizyty duszpasterskiej Jeszcze ostatni moment kolędowania będzie 2 lutego na mszy św. i na nabożeństwie.

11. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zarówno Tygodnik katolicki Niedziela jak i Gość Niedzielny prezentują różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

13. Uczniowie szkół w naszym województwie kończą ferie zimowe. Życzymy im dobrej i wytrwałej nauki w drugim półroczu i samych jak najlepszych ocen.

14. Pan Sołtys Tadeusz Źrebiec informuje, że worki na śmieci oraz harmonogramy będą rozdawane w Domu Ludowym w godzinach od 15.00 do 17.00 w następujących dniach: 31 stycznia dla mieszkańców Górek, Podgórek, Zarszynia i Koloni; 1 lutego - dla mieszkańców Woli i Zagród; 3 lutego dla mieszkańców od 1 numeru do Kółka Rolniczego; 4 lutego - dla mieszkańców od Kółka Rolniczego do Państwa Sochackich.

15. Serdecznie dziękuję Panom: Józefowi Parylakowi i Jerzemu Wokurce za naprawienie szkody na kostce parkingu parafialnego ostatnio.

16. Bóg zapłać za umilenie ferii zimowych dzieciom w Kątach w Domu Ludowym w zakresie ciekawych zajęć edukacyjnych dla nich w tym czasie. To piękna inicjatywa KGW, GOK i Sołectwa. Dzięki tym zajeciom fachowo prowadzonym, dzieci miały ciekawie zagospodarzony czas wolny. Wszyscy Bogu dziękujmy za bezpieczne ferie zimowe naszych uczniów.

17. w dniach od 3 do 5 lutego w Dębowcu w Polskim La Salette w Domu Rekolekcyjnym odbędzie sie Kurs ewangelizacyjny: Nowe życie z Bogiem w piątek od 18.00 do 21.00 i w sobotę od 8.00 do 20.00 z przerwą na posiłek oraz w niedzielę od 8.00 do 14.00. Zapisy u ks. kustosza sanktuarium. Można zamówić sobie posiłki. Będzie to Boży i wartościowy czas działania Ducha Świętego i odbudowywania swojej wiary dla ludzi pogubionych w jakiś sposób. Warto skorzystać i wziąć udział w kursie.

PONIEDZIAŁEK (30 stycznia): + Jan (17 roczn. śm.) i Zofia Woźniak;

WTOREK (31 stycznia): + Władysław Wokurka (28 roczn. śm.);

ŚRODA (1 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (rozpocz. mszy św. greg.);

CZWARTEK (2 lutego) 800 : + Irena Oleszczuk (1 roczn. śm.);

1800 : + Ks. dr Jan Cebulak (2 greg.)

PIĄTEK (3 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (3 greg.);

SOBOTA (4 lutego): + Ks. dr Jan Cebulak (4 greg.);