OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela zwykła, 31 stycznia 2021 roku

2021-01-30 11:21:51

4. niedziela zwykła

link do transmisji https://www.youtube.com/channel/UCtOaLR6-TiH3IE43KOvC3qA

1.    Bóg zapłać za sprzątanie i odśnieżanie wyznaczonym parafianom i złożoną ofiarę. Teraz proszę o sprzątanie i rozbieranie choinek, oraz szopki następujące osoby: Krystyna Gondek, Dorota Piwowar, Robert Piwowar, Bogusława Grzywacz, Zofia Źrebiec, Małgorzata Stoś.

2.    Dzisiaj przeżywamy 68. Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w intencji osób dotkniętych tą chorobą oraz za ludzi śpieszących im z pomocą.

3.    W oparciu o przeżywaną ostatnio Niedzielę Słowa Bożego, sięgajmy po Pismo święte w domu i do tego naczynia za ławkami usytuowanego. Tam są na karteczkach cytaty ze Słowem Bożym do indywidualnego losowania i rozważania.

4.    We wtorek wypada święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej, msze święte będą o 8.00 i o 18.00. Na obydwu mszach świętych będzie błogosławieństwo świec gromnicznych. Przynieśmy gromnice na znak, że pragniemy, aby Maryja, Matka Bożej Opieki, była z nami w życiu i przy śmierci, w chorobie i w czasie epidemii oraz kataklizmów i by je oddalała od nas. Po mszy św. wieczornej zwyczajem wtorkowym będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, zaś w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i błogosławieństwo jabłek z racji wspomnienia św. Błażeja, biskupa. W piątek należy przynieść na mszę świętą chleb i sól z tej okazji, że będziemy czcić św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

5.    W tym roku, ze względu na epidemię, Dzień Życia Konsekrowanego, wypadający 2 lutego, będzie obchodzony w parafiach, w Święto Ofiarowania   Pańskiego.  Będzie to okazja, by polecać Matce Bożej Gromnicznej wszystkie siostry i braci zakonnych oraz modlić się o nowe, liczne i święte powołania do życia konsekrowanego. Składka na zakony kontemplacyjne istniejące w naszej diecezji.

6.    W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z nabożeństwami im przysługującymi. W piątek – adoracja i spowiedź od godz. 17.00, następnie nabożeństwo i po mszy św. – spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7. Odwiedziny chorych odbędą się dopiero 11 lutego, w czwartek, w Światowy Dzień Chorego od godz. 13.00.

7.    Przyszła niedziela z adoracją i zmianą tajemnic różańcowych będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele diecezjalne. W czasie adoracji niedzielnej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie

8.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej i oglądania naszych transmisji i dziękuję za dzisiejszą transmisję on-line mszy św. o godz. 11.00.

PONIEDZIAŁEK (1 lutego): + Elżbieta i Jan Piątek;

WTOREK (2 lutego): 8.00 – w int. ss. i braci zak. i o nowe powołania do życia konsekrowanego; 18.00 – w 45. rocznicę ślubu Doroty i Jana Strzelców – dziękcz., z prośbą o zdrowie i opiekę

ŚRODA (3 lutego): + Jan, Kunegunda, Marcin, Wiktoria Ciekielscy; Błażej, Maria, Kunegunda Leputa;

CZWARTEK (4 lutego): + Paweł, Marcin, Wiktoria Wójcik; Kunegunda, Maciej Harowicz;

PIĄTEK (5 lutego): w 3. roczn. Urodzin Tymoteusza: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże, opiekę MB;

SOBOTA (6 lutego): + Michalina Gryziec (3 roczn. śm.);

NIEDZIELA (7 lutego):