OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 4. Niedziela zwykła, 31 stycznia 2022 roku

2022-01-28 22:15:27

4. Niedziela zwykła

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary. W czwartek trzeba będzie zdemontować szopkę i choinki. Do tych prac potrzebni będą też mężczyźni. Proszę o sprzątanie i te czynności od godz. 9.00 takie osoby jak: Teresa Kostrząb, Monika Majka, Zofia Kuchta, Danuta Piwowar, Dorota Ziomek, Dorota Źrebiec, Marzena Kazecka.

2.  Dziękuję bardzo za dzisiejszą składkę na ogrzewanie kościoła.

3.  Jutro, tj. w poniedziałek – wypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

4.  We wtorek po mszy św. będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych w wypominkach rocznych. Po nabożeństwie – zbiórka LSO.

5.  W środę wypada święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej): msze święte świąteczne z obrzędem błogosławieństwa świec gromnicznych o 8.00 i 18.00. Jest to dzień życia konsekrowanego; składka na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji, po mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i celebracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8. W tym dniu mszę św. z obrzędem odnowienia ślubów zakonnych w int. osób konsekrowanych w katedrze rzeszowskiej odprawi o godz. 16.00 J.E. Ks. Bp Ordynariusz.

6.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7.  W pierwszy czwartek po mszy św. będą modlitwy dziękczynne za powołania w naszej diecezji i w parafii i o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8.  W pierwszy piątek nie będę odwiedzał osób chorych. Uczynię to w przyszły piątek – w 30. Światowy Dzień Chorego. Spowiedź na pierwszy piątek od godz. 17.00 i w tym czasie adoracja Najśw. Sakramentu a pod koniec: litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlitwy pierwszopiątkowe. Po liturgii: spotkanie KSM.

9. W pierwszą sobotę wypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na mszy św. będzie błogosławieństwo soli i chleba. Zgromadźmy się wraz z kandydatami do sakramentu bierzmowania o godz. 17,15 na wspólnej adoracji, medytacji i różańcu wynagradzającym z racji pierwszej soboty miesiąca.

10. Bardzo dziękuję za wszystkie spotkania w ramach mszy św. o godz. 9.30, modlitwy kolędowej i wspólnego kolędowania z racji wizyty duszpasterskiej odbywającej się w tej formie ze względu na trwający stan epidemii i za to dzisiejsze spotkanie oraz za wszystkie ofiary przy tej okazji. Nie udało mi się jeszcze ani raz zagościć w domach i Wam pobłogosławić. Trudny czas pandemii podyktował inne rozwiązania. Jeszcze ostatni moment wspólnego kolędowania będzie 2 lutego po mszy św. na naszym nabożeństwie.

11.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zarówno Tygodnik katolicki Niedziela jak i Gość Niedzielny prezentują różne tematy. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

13. Komunikat Pasterza diecezji rzeszowskiej o przejściu na zasłużoną emeryturę J.E. Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego i komunikat ks. dra Lucjana Dyki dotyczący liczby i statusu dziewic konsekrowanych.

PONIEDZIAŁEK (31 stycznia): + Jan Socha i dusze w czyśćcu;

WTOREK (1 lutego): + Zofia Leputa – od Teresy i Stanisława Kostrząbów z Zagród;

ŚRODA (2 lutego): 800 + Zofia Leputa – od rodziny Leputów z Zagród;

1800 w int. Bogu wiadomej;

CZWARTEK (3 lutego): + Zofia Leputa – od chrześniaka Janka Leputy z rodziny;

PIĄTEK (4 lutego): + Zofia Leputa – od członków Róży Weroniki Ciekielskiej;

SOBOTA (5 lutego): + Zofia Leputa – od syna Stanisława z rodziną;

NIEDZIELA (6 lutego):

800: + Jan Socha, Feliks i Katarzyna; dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian.

Od jutra tj. od 31 stycznia intencje z pogrzebu za śp. Stanisława Krężela będzie odprawiał w Moskwie w nuncjaturze apostolskiej federacji rosyjskiej codziennie ks. prałat dr Piotr Tarnawski, dyplomata watykański (39 intencji, pierwszą – z intencji żony zmarłego już odprawił 17 stycznia).