OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela wielkanocna, 28 kwietnia 2024 roku

2024-04-27 16:43:13

5. Niedziela Wielkanocna

1.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary oraz o opryskanie wokół kościoła, żeby nie przerastała trawa. O dokładniejsze porządki wokół kościoła przed Odpustem w czwartek, 2 maja od godz. 9.00 proszę następujące osoby: Elżbieta Mlicka, Teresa Kostrząb, Eugeniusz Leputa, Marta Źrebiec, Krystyna Rucińska, Monika Majka, Patrycja Kazecka. Bardzo dziękuję Panu Krężelowi, za fachowe prace przy plebanii wykonane jak też Panu Andrzejowi Doktorowi. Obaj Panowie poświęcili pół dnia, żeby usunąć awarię.

2.  Jutro przeżywać będziemy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

3.  We wtorek będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

4.  Od środy rozpoczniemy nabożeństwa majowe codziennie będą one o godz. 17.30, w niedzielę po południu o godz. 14.00. Zachętą dla dzieci będą plansze i naklejki a na koniec miesiąca – nagrody za systematyczne uczestnictwo w tych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. W środę będzie też Nowenna do MB i kolejna próba komunijna.

5.  Spowiedź św. przed Odpustem będzie w środę i w czwartek od godz. 17.00.

6.  W czwartek wypada liturgiczne wspomnienie św. Atanazego bpa i Doktora Kościoła, w nabożeństwo majowe włączymy modlitwy dziękczynne za powołania i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Wywieśmy flagi. 2 maja to Dzień Flagi.

7.  3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci MB Królowej Polski. Będziemy też modlić się za Ojczyznę i wspominać kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Liczę na zaangażowanie pań i dziewcząt przy niesieniu feretronów w czasie procesji i strażaków w strojach galowych. W tym dniu odpustowym gościć będziemy ks. dra Piotra Potyrałę, Dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, który wygłosi kazania i będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.30 oraz odprawi nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy św., a następnie ruszy procesja eucharystyczna z udziałem księży z dekanatu. Po mszy św. odpustowej o godz. 8.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, modlitwy pierwszopiątkowe i adoracja diecezjalna. Na sumie zaśpiewa chór męski ze Skalnika.

8. Bóg zapłać już teraz wszystkim, którzy przygotowują Odpust i przyczyniają się do jego piękna i przebiegu – nade wszystko Pani Katechetce – zakrystiance, Organiście – Bartoszowi, Ks. Grzegorzowi za dzisiejsze kazania. Dziękuję też za składkę inwestycyjną i na cele diecezjalne: 1960 zł.

9.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

10. W pierwszą sobotę miesiąca będą odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W tym dniu wypada wspomnienie św. Floriana męczennika, Patrona królewskiego miasta Krakowa, Patrona strażaków, Odpust w Łysej Górze o godz. 11.00. Mszę św. w intencji strażaków z okazji ich patronalnego święta i w ich intencji odprawię o godz. 18.00.; serdecznie zapraszam OSP w strojach strażackich galowych. Zgromadźmy się już w kościele na adoracji o godz. 17.15 z racji pierwszej soboty na medytacji i modlitwach wynagradzających oraz na nabożeństwie majowym.

11. Za tydzień w niedzielę na adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie Będzie też zmiana tajemnic różańcowych. Składka z tej pierwszej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

12. Zachęcam nadal do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.

PONIEDZIAŁEK (29 kwietnia): + Paweł Źrebiec;

WTOREK (30 kwietnia): + Stefan Rak (z ok. Ur.), + Ludwik, Ewa Rak, Józef Polański;

ŚRODA (1 maja): + Helena Dynia (8 roczn. śm.) i zm. z rodz. Dyniów i Kwiatków, + Leokadia Szot, Barbara Źrebiec;

CZWARTEK (2 maja): + Stanisław Piątek – int. od syna Zbigniewa z rodz.;

PIĄTEK (3 maja): o 8.00: 1/ za parafian; 2/+ Wojciech Krężel (3 roczn. śm.);

Suma odpustowa o 11.30: 1/ + Jerzy Leputa (1 roczn. śm.); 2/ + Bogusław Wokurka;

SOBOTA (4 maja): w int. strażaków z OSP Kąty – o zdrowie, potrzebne łaski, opiekę MB i św. Floriana w ich trudnej służbie.

NIEDZIELA (5 maja):

800: + Jan Socha (6 roczn. śm.); Katarzyna i Feliks Rak, dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : + Irena Oleszczuk (z okazji Imienin);

1400: nabożeństwo majowe i msza św.: za parafian.