OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela wielkanocna, 7 maja 2023 roku

2023-05-06 11:20:27

5. Niedziela Wielkanocna

1.  Serdecznie dziękuję za porządki w kościele i za złożone ofiary. Za tydzień proszę o sprzątanie i o wykoszenie trawy rodziców dzieci rocznicowych.

2.  Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do sakramentu bierzmowania za chętne włączenie się w konieczną inwestycję na Górze Grzywackiej w postaci wymiany ławek, za ich dar materialny na ten cel, Panu Sołtysowi zaś za drewno na nowe ławki. Za tydzień pragniemy wyruszyć na szlak Beskidzkiej Kalwarii Miłosierdzia Bożego i odprawić Drogę Krzyżową oraz mszę świętą na Górze Grzywackiej. Mało parafian korzysta z tej formy aktywności religijnej. W większości wędrują pod Papieski Krzyż Milenijny na Górze Grzywackiej turyści i pielgrzymi, ale teraz może i miejscowi zechcą uczestniczyć i zostać do końca, zasiąść na nowych ławkach w czasie sprawowanej Eucharystii. W czasie tej pierwszej w sezonie drogi krzyżowej śpiew i rozważania podejmie dziewica konsekrowana z Dębowca ze swoją ekipą.

3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca w ramach adoracji podejmujemy modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, otaczając jednocześnie modlitwą wszystkich powołanych do Służby Bożej w Kościele. Dzisiejsza składka jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie; a po mszach św. o 8 i 11 jest zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.00 będzie nabożeństwo majowe i msza święta.

4.  Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

5. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Po mszy św. próba Rocznicy Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klasy czwartej i ich rodziców.

6. We wtorek: będą wypominki roczne za zmarłych dołączone będą do nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Po mszy św. na spotkanie zapraszam radnych parafialnych i panie wolontariuszki z Zespołu Charytatywnego.

7. W środę oprócz nabożeństwa majowegoNowenna do MB Nieustającej Pomocy, zaś po mszy św. pierwsza próba Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dla trzeciaków.

8.  W piątek na godz. 17.30 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 8 i do udziału we mszy św. Następnie będzie dla nich egzamin parafialny w sali spotkań z rodzicami. Trzeba przynieść indeksy uzupełnione. Na drugi dzień czyli w sobotę o godz. 9.30 dla tej młodzieży będzie część druga w postaci celebracji i spotkania z delegatem Ks. Bpa do spraw bierzmowania, którym jest w naszym dekanacie ks. Marek Marchut, proboszcz z Cieklina. Trzeba wziąć indeksy i obrazki z przyrzeczeniem.

9. Za tydzień będzie w niedzielę: na sumie – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej a o 14.00 – droga krzyżowa połączona z nabożeństwem majowym na Górę Grzywacką i Msza św. Potrzebni strażacy.

10. Zachęcam do pilnego uczestnictwa dzieci i młodzież oraz wszystkich stałych czcicieli Maryi z grona dorosłych.

11. Zachęcam po mszach świętych do obejrzenia czasowej wystawy poświęconej Matce Bożej, zatytułowanej: Maryjo, Matko polskiej ziemi, Królowo nasza, do Ciebie idziemy… i do czytania prasy katolickiej.

12. Wójt Gminy Nowy Żmigród ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconych na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie naszej gminy. Osoby zainteresowane mogą składać wnioski od jutra do wtorku od 8.30 do 15.30 oraz w środę od 8.30 do 17.00

Formularze są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Nowy Żmigród, na Facebooku, u Sołtysa a także w Punkcie Informacji Urzędu Gminy.

PONIEDZIAŁEK (8 maja): + Józef i Helena Woźniak;

WTOREK (9 maja): + Weronika i Andrzej Pec;

ŚRODA (10 maja): + Stanisław Stoś (z ok. Imienin);

CZWARTEK (11 maja): z prośbą o dalszą opiekę MB, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mamy z okazji 80. Rocznicy Urodzin;

PIĄTEK (12 maja): + Andrzej Mania (25 roczn. śm.);

SOBOTA (13 maja): + w 27 roczn. święceń kapłańskich i Prymicji Ks. Grzegorza – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB na niwie kapłańskiego życia;

NIEDZIELA (14 maja):

800: + Zofia (8 roczn. śm.) i Jan Woźniak;

1100 : w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w int. dzieci z klasy 4., z prośbą o dalszą opiekę MB, zdrowie i błog. dla nich i ich rodziców;

1400: na Górze Grzywackiej - za parafian.