OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkanocy, 15 maja 2022 roku

2022-05-14 12:41:35

5. Niedziela Wielkanocna

1.  Serdecznie dziękuję za porządki zarówno w kościele – grupie sprzątającej, jak i wokół kościoła i plebani – rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz Pani Katechetce za pokierowanie tymi pracami, jak i za dar który ofiarowała do kościoła na miesiąc maj w postaci nowych świec z emblematami maryjnymi, zaś rodzicom dzieci z klasy trzeciej i rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania za dar ołtarza czyli podstawkę na mszał. Za tydzień proszę o sprzątanie następujące osoby: Monika Olejarz, Katarzyna Wokurka, Dorota Bąk, Kazimiera Doktor, Monika Źrebiec.

2.  Za tydzień w sobotę od godz. 9.00 proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych i ósmoklasistów tych prac przy stacjach drogi krzyżowej; liczę na zaangażowanie też ze strony uczniów.

3.  Dziś składka na potrzeby Katolickiego Radia Via; a za tydzień na inwestycje.

4.  Dzisiaj na sumie przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii sześciorga dzieci z klasy trzeciej, a jutro Bierzmowania młodzieży z klasy 8 w liczbie 10 osób w Nowym Żmigrodzie o godz. 17.00 przez posługę J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Jutro, w poniedziałek też wypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

5.  Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień, w którym w piątek pojadą na Jasną Górę. Lista nie jest zamknięta jeszcze, można do nas dołączyć. Koszt: ok. 100 zł, w zależności od ilości osób.

6.  We wtorek: będą wypominki roczne, koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wkomponowane w nabożeństwo majowe, po liturgii – spotkanie Rady Parafialnej; w środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy włączona w nabożeństwo majowe; w czwartek: w nabożeństwo majowe włączymy modlitwy nowennowe do świętych Patronów naszej diecezji z racji 19. dnia miesiącaw piątek będą modlitwy w int. naszego Księdza Biskupa Ordynariusza z racji 22. rocznicy jego konsekracji biskupiej oraz do Miłosierdzia Bożego, zaś po mszy św. będzie adoracja relikwii św. s. Faustyny z uwagi na trzeci piątek miesiąca. Będzie to też dzień wspomnienia liturgicznego św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.

7.  Bardzo serdecznie dziękuję za wykoszenie i opiekę nad stacjami drogi krzyżowej, a muzycznemu Maćkowi i strażakom za ich zaangażowanie w drogę krzyżową, Panu Janowi Parylakowi oraz Pani Katechetce za przewiezienie potrzebnych rzeczy i stałym chętnym osobom za czytanie rozważań oraz odmawianie modlitw w drodze na Górę Grzywacką.

8.  Nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17.30; w niedzielę o 14.00 i msza św., dzieci otrzymują naklejki. Zachęcam do dalszego pilnego uczestnictwa dzieci i młodzież oraz wszystkich stałych czcicieli Maryi z grona dorosłych.

9.  Na 4 i 5 czerwca młodzi ludzie mogą pojechać do Lednicy na ogólnopolskie spotkanie na polach lednickich. Koszt 150 zł od osoby. Wyjazd organizuje duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji. Warto choć raz pojechać na ten wielki festiwal wiary. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

PONIEDZIAŁEK (16 maja): + Helena i Józef Woźniak;

WTOREK (17 maja): + Helena Dynia i zm. z rodz. Dyniów i Kwiatków, + siostra Leokadia Szot, Barbara Źrebiec;

ŚRODA (18 maja): + Jan Socha, Katarzyna, Faliks i dusze w czyśćcu cierpiące;

CZWARTEK (19 maja): + Zofia (7 roczn. śm.) i Jan Woźniak;

PIĄTEK (20 maja): o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB w rodzinie Piwowar;

SOBOTA (21 maja): + Jan Mroczka – od syna Marka z rodziną;

NIEDZIELA (22 maja):

800: + Katarzyna i Stanisław Frankiewicz;

1100 : + Stanisław Ciekielski (10 roczn. śm.);

1400: przy kapliczce na Zagrodach – nabożeństwo majowe i msza św. za parafian, szczególnie w int. mieszkańców Zagród – o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB, o szczęśliwe urodzaje i obfite plony.