OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024 roku

2024-03-16 10:01:31

5. Niedziela Wielkiego Postu

1.    Dziękuję ogromnie za sprzątanie kościoła, porządki wszędzie wokoło i za złożone ofiary. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom składki rekolekcyjnej: 1960 zł. Udało się też zakupić paschał na Wielkanoc i jednocześnie na cały rok od Wielkiej Soboty. Dziękuję za zaangażowanie w kościele w dniach rekolekcji: Pani zakrystiance, Organiście, ministrantom i lektorom, bo rzeczywiście przyłożyli się do służenia i czytania. Pani Dyrektor Cecylii Piwowar-Nadymus, nauczycielom i wychowawcom dziękuję za pomoc organizacyjną w przyprowadzeniu uczniów i opiekę na rekolekcjach, a dzieciom i młodzieży – za aktywność. Ks. dr hab. Sławomir Zych bardzo był zadowolony z całości przeprowadzonych rekolekcji i współpracy z nim, my również. Dziękuję też młodzieży z klasy 8, bierzmowanej wczoraj i ich rodzicom za ten cały tok przygotowań do sakramentu bierzmowania i za Dar Ołtarza: nowy mszał rzymski z dodatkami. Będzie używany od Triduum Paschalnego. O porządki w kościele w następnej kolejności proszę takie osoby, jak: Marzena Ziomek, Stanisław Praskowicz, Zofia Mania, Maria Miśkowicz, Barbara Doktor. Zaś w Wielkim Tygodniu do pomocy Pani Zakrystiance w dekorowaniu – urządzaniu Kaplicy-Ciemnicy i Bożego Grobu proszę następujące osoby: Lucyna Wielgosz, Zygmunt Mroczka, Marta Paja, Alicja Mania, Lesława Woźniak, Bernadeta Haligowska, Lucyna Turcza, Stanisława Warzecha.

2. Dziś składka inwestycyjna.

3. Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. już bez kazania.

4. We wtorek – wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. będą o 8.00 i 18.00.; po mszy sw. wieczornej - będą wypominki roczne za naszych zmarłych.

5.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie do wytrwałego pisania podziękowań i próśb nowennowych.

6.  W piątek o 17.30 – droga krzyżowa i msza św., a po niej zbiórka mionistrantów z instrukcją dla asysty przed Wielkim Tygodniem i Triduum Paschalnym oraz spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7.

7.  W sobotę od 15.00 do 17.30 będą u nas księża z dekanatu na spowiedzi z racji bliskich świąt wielkanocnych, następnie ja z ks. Grzegorzem będziemy spowiadać i msza św. o 18.00 zakończy ten czas.

8.  Dziękuję Panu Sołtysowi za inicjatywę i Panom Józefowi Parylakowi i Jerzemu Wokurce za naprawienie zniszczeń na cmentarzu przy nowej alejce.

9.  Za tydzień wypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej z błogosławieństwem palm wielkanocnych. Wiem, że Koło Gospodyń przygotowuje palmę. Procesyjne wejście z palmami będzie na sumie. Po południu o godz. 14.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i msza św. Wtedy też proszę o większą składkę, bo jeszcze będzie rachunek za gaz w kościele: 3500.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

11. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza  w Wielki Czwartek serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę LSO do katedry rzeszowskiej w wymiarze obchodów diecezjalnych 100. rocznicy śmierci św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Po Mszy św. ksiądz rektor WSD i księża przełożeni zapraszają wszystkie grupy liturgiczne do seminarium przy ul. Witolda 11a. Wyznaczeni klerycy będą oprowadzać poszczególne grupy i odpowiadać na pytania dotyczące życia seminaryjnego. Nasza delegacja ministrantów i lektorów wyjeżdża o godz. 7.30.

12. Pan Sołtys informuje, że dziś o godz. 16.00 będzie zebranie spółki wodnej. Będą omawiane ważne tematy. Trzeba więc wziąć udział w spotkaniu.

PONIEDZIAŁEK (18 marca): + Edward Żarnowski – int. od córki Katarzyny;

WTOREK (19 marca): 800: w int. Józefy – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o opiekę MB i św. Józefa;

1800: + Józef Mroczka (12 roczn. śm.)

ŚRODA (20 marca): + Józefa, Józef i Paweł;

CZWARTEK (21 marca): + Elżbieta, Władysław i Jan Wielgosz;

PIĄTEK (22 marca): + Józefa i Jan Jasińscy;

SOBOTA (23 marca): + Apolonia i Maciej Wielgosz;

NIEDZIELA (24 marca):

800: Z Róży Jana Stosia, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB dla członków;

1100 : za parafian;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): + Władysław Bąk (6 roczn. śm.); +Maria i Władysław.