OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 5. Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023 roku

2023-03-25 14:53:53

5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuję ogromnie za sprzątanie kościoła, porządki wszędzie wokoło i za złożone ofiary. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom w związku z renowacją misji parafialnych oraz inwestycjami; w sumie: 3430 zł. O porządki w kościele w następnej kolejności proszę takie osoby, jak: Małgorzata Kaczmarczyk, Teresa Basista, Joanna Źrebiec, Barbara Wokurka, Małgorzata Gryziec. Niezbędne są porządki na drodze krzyżowej, o karczowanie gałęzi i wyczyszczenie terenu szlaku na Góre Grzywacką po zimie proszę takie osoby: Józef Pec, Lesław Doktor, Henryk Ciomcia, Jerzy Sroka, Władysław Sroka. Pan Sołtys pokieruje tymi pracami polowymi w sobotę 1 kwietnia, od godz. 9.00.

2. Bóg zapłać ojcom białym, misjonarzom Afryki za przeprowadzenie renowacji misji, a wszystkim uczestniczącym codziennie w nabożeństwach za aktywność i zaangażowanie. Teraz trzeba wspólnie wcielać w życie postanowienia misyjne z tych dni modlitwy i słuchania Słowa.

3.  Po południu dziś jeszcze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00 i msza św. już bez kazania.

4. We wczorajszą Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia modliliśmy się za każde poczęte życie ludzkie i za obrońców życia oraz za całą naszą diecezję, jej duchowieństwo i wszystkich diecezjan w 31. rocznicę powstania diecezji rzeszowskiej.

5.  We wtorek – będą wypominki roczne za zmarłych po mszy św.

6.  W środę – przeżywać będziemy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszam serdecznie do wytrwałego pisania podziękowań i próśb nowennowych.

7.  W najbliższy piątek o 17.30 – droga krzyżowa i msza św., a po zakończeniu zbiórka ministrantów i lektorów przed Wielkim Tygodniem i Wielkanocą.

8. W pierwszą sobotę miesiąca będą u nas księża na spowiedzi z racji bliskich świąt wielkanocnych od godz. 15.00 do 18.00 naszym zwyczajem o godz. 17.15 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i medytacja pierwszosobotnia oraz różaniec wynagradzający i msza św. o 18.00. Po mszy św. – KSM.

9.  Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie składka na cele diecezjalne i zmiana tajemnic różańcowych po mszach świętych o 8.00 i 11.00. Będzie to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej z błogosławieństwem palm wielkanocnych. Bardzo proszę Koło Gospodyń o przygotowanie palmy. Procesyjne wejście z palmami będzie na sumie. Po południu o godz. 14.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i msza św.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Tygodnika katolickiego Niedziela i do sięgnięcia po Gościa Niedzielnego.

PONIEDZIAŁEK (27 marca): + Zofia Ziomek (2 roczn. śm.);

WTOREK (28 marca): + Marcin, Katarzyna, Stanisław;

ŚRODA (29 marca): + Jan Piwowar – od syna i synowej;

CZWARTEK (30 marca): + Jan Piwowar – od córki Zofii z mężem;

PIĄTEK (31 marca): + Jan Piwowar – od Urszuli i Jana Mroczków;

SOBOTA (1 kwietnia): + Edward, Franciszek, Anna Leputa;

NIEDZIELA (2 kwietnia):

800: + Jan Socha; Katarzyna, Feliks i dusze w czyśćcu cierpiące;

1100 : za parafian;

po Gorzkich Żalach (ok. 14.45): w 18. roczn. Urodzin Karola, dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i o opiekę MB w dorosłym życiu.